Інтерфакс-Україна
10:51 25.03.2025

Більшість українців (77%) позитивно сприймають ідею 30-денного тимчасового перемир’я

3 хв читати
Більшість українців (77%) позитивно сприймають ідею 30-денного тимчасового перемир’я

Абсолютна більшість українців (77%) мають позитивне трактування пропозиції тимчасового 30-денного перемир’я, свідчать результати власного всеукраїнського опитування громадської думки "Омнібус", проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 12 до 22 березня 2025 року.

Як зазначається у повідомленні на сайті у вівторок, у період до 18 березня 2025 року (включно), тобто до дня телефонних перемовин Трампа і Путіна, респонденти (47% з 77%) говорили, що це – спосіб показати, що Росія не хоче миру або що Росія порушує домовленостей. Крім цього, 12% говорять про спосіб розблокувати військову допомогу. Решта 18% називають це насамперед кроком до завершення війни на прийнятних для України вимогах.

"Тобто сприйняття пропозиції є позитивним, але небагато хто вірить, що це є реальним початком шляху до миру на прийнятних умовах", - зазначається в повідомленні.

Лише 17% обрали один із трьох негативних варіантів. Так, 8% вважають це помилковим кроком, який ослабить Україну, 7% – кроком відчаю української влади через складну ситуацію на фронті. Сприймають це насамперед кроком до капітуляції України – 2%.

У період з 19 до 21 березня 2025 року (тобто вже після телефонної розмови Трампа та Путіна) абсолютна більшість українців українців – 79% – відповідала, що російські вимоги для припинення вогню є категорично неприйнятними. Готові прийняти їх – 16% (з яких для 14% це є важким варіантом).

Серед українців є однозначний консенсус, що Україна попри все має продовжувати боротьбу – 82%. Лише 8% респондентів відповіли, що в разі остаточної припинення підтримки США вони більше схиляються до прийняття капітуляції.

Якщо припинення вогню не буде супроводжуватися жодними гарантіями безпеки, то 62% українців категорично не підтримають його. Загалом (хоча і переважно без ентузіазму) будуть готові підтримати – 32%. Якщо ж Україна отримає принаймні певні гарантії безпеки, то більше половини українців (хоча і неохоче) підтримають припинення вогню. При цьому різниця між різними варіантами гарантій (з точки зору підтримки від української громадськості) – доволі незначна.

Так, варіант з розміщенням західних миротворців підтримають (для припинення вогню) – 60%, а категорично проти будуть – 34%. У разі ж членства в НАТО як гарантії безпеки 58% підтримають припинення вогню, а 32% будуть категорично проти. У випадку варіанту посиленої підтримки Сил оборони України (більше ППО, літаків тощо) 56% підтримують припинення вогню проти 35%, які будуть категорично проти.

Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький, коментуючи результати дослідження, вказав, що різні опитування стабільно показують, що українці загалом зберігають ті самі погляди в питаннях війни і миру.

"Українці дійсно демонструють щире прагнення до миру і лишаються гнучкими до обговорення навіть болісних компромісів, як-от відкладення визволення на пізніше окремих окупованих територій. Проте водночас серед українців є однозначний консенсус проти миру на будь-яких умовах (і, звісно, проти капітуляції). Пріоритет на цей момент – надійні гарантії безпеки. І українці готові продовжувати всенародний опір, поки Україна не отримає прийнятний мир", - сказав він.

Опитування проводилося методом телефонних інтерв’ю (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх регіонах України на підконтрольній Уряду України території. Було опитано 1326 респондентів. Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 3,5% для показників, близьких до 50%, 3,1% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 10%, 1,6% - для показників, близьких до 5%.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США чекатимуть від РФ дій в напрямку миру лише кілька тижнів, Конгрес вже готує законопроєкт про підвищення санкцій – Рубіо

Радник глави МВС Фінашин: Призначаємо помічників облуправлінь поліції, які займатимуться ветеранською політикою на місцях

ВАКС оголосив вирок у справі нардепа, що отримував незаконні компенсації за винайм житла у Києві

Експосол Японії в Україні Мацуда Кунінорі увійшов до консультативної ради ДТЕК

СБУ повідомила про заочну підозру двом адміралам та полковнику РФ, відповідальним за ракетний удар по центру Одеси

Колишньому комбату Лапіну, який брав участь в обороні Харківщини, змінено запобіжний захід

У Гамбурзькій мистецькій галереї відкрили український аудіогід

Рубіо: Трамп не піде на безкінечні переговори з РФ

Єрмак: Сьогодні є не дуже гарні тенденції зближення з росіянами

Конкретних дат щодо перемовин з США поки немає, але вони продовжаться, - Єрмак

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА