Україна, Молдова і Румунія спільно працюватимуть над збільшенням пропускної спроможності Трансбалканського газового шляху
Україна, Молдова та Румунія мають намір спільно працювати над збільшенням пропускної спроможності Трансбалканського газового шляху як частини "вертикального" газового коридору, включно з розвитком проєктів із виробництва "зеленого" водню, ідеться у спільній заяві глав МЗС України, Молдови та Румунії.
"Ми спільно працюватимемо над збільшенням пропускної спроможності Трансбалканського газового шляху як частини Вертикального газового коридору, включно з гармонізацією параметрів якості газу та розвитком проєктів із виробництва зеленого водню з використанням відновлюваних джерел енергії", - йдеться в документі.
Також у заяві зазначено, що Республіка Молдова і Румунія підтверджують свою готовність сприяти повоєнному відновленню України.
"Географічне положення на кордоні з Україною дає змогу Республіці Молдова та Румунії відігравати суттєву роль у підтримці відновлення, бути логістичним хабом для залучених компаній і організацій", - зазначають міністри.
Крім того, вони наголосили на першочерговому значенні розвитку регіональних електричних з'єднань, зокрема реалізації проєкту другого ланцюга 330-кВ повітряної лінії електропередачі (ПЛ) "Більці - Дністровська ГЕС", 330-кВ ПЛ "Вулканешти - Арциз", 400 кВ ПЛ "Більці - Сучава", 400-кВ ПЛ "Ісакча - Вулканешти - Кишинів", 400-кВ ПЛ "Страшени - Гутінаш", 400-кВ "Сучава - Чернівці" і ПЛ "Південноукраїнська АЕС - Приморська - Вулканешти - Ісакча".
Три країни висловили твердий намір сприяти тіснішій співпраці з метою зміцнення здатності протистояти російським гібридним загрозам і підвищувати стійкість суспільств, зокрема до дезінформації.
Окремо міністри привітали проведення 25 червня 2024 року першої міжурядової конференції з Україною та Республікою Молдова, що знаменує офіційне відкриття перемовин із двома країнами щодо вступу до ЄС.
"Ми закликаємо до передбачуваного, міцного й динамічного переговорного процесу, відповідно до очікувань громадян України та Республіки Молдова. Процес розширення з Україною та Республікою Молдова є стратегічною інвестицією Європейського Союзу в об'єднане майбутнє Європи", - зазначили глави МЗС.
Молдова та Румунія також підтвердили свою підтримку Формули миру президента України Володимира Зеленського, а також Спільного комюніке щодо засад миру та готовність працювати над встановленням справедливого миру для України в рамках бачення, представленого українською стороною під час Першого Глобального саміту миру.