Інтерфакс-Україна
20:31 03.06.2024

Мобілізація та міграція є основними причинами "кадрового голоду"

2 хв читати
Мобілізація та міграція є основними причинами "кадрового голоду"

Ключовими причинами браку кваліфікованих працівників є мобілізація та міграційні процеси, їх назвали відповідно 67% і 54% опитаних Міністерством економіки роботодавців.

Згідно з опублікованими міністерством у понеділок результатами опитування, респонденти також виокремили серед негативних чинників, що впливають на брак робочої сили, неконкурентну заробітну плату (36%) і внутрішню міграцію (21%).

Зазначається, що пошук кваліфікованих працівників є основною нагальною проблемою українського бізнесу - про неї заявили 58% опитаних. Серед інших труднощів роботодавці відзначили потребу в зовнішньому фінансуванні (42%), безпековий ризик (40%), конкуренцію (25%) і ланцюжки поставок (24%).

Близько 41% опитаних повідомили, що чисельність їхнього колективу після повномасштабного вторгнення РФ в Україну залишилася на тому самому рівні, у 5% вона збільшилася у межах 20%, і лише у 3% - понад 20%, тоді як у 19% респондентів відтік кадрів становив до 20%, у 17% - 20-50% і у 15% - понад 50%.

Більшість опитаних дотримуються думки, що до повномасштабного вторгнення РФ брак кваліфікованих кадрів на українському ринку був відсутній.

"Не дивлячись на істотне скорочення робочих місць і зростання безробіття протягом 2022-2023 років, роботодавці, що наймають працівників, уже у 2024 році, говорять про дефіцит кадрів", - зазначає Мінекономіки.

За даними опитування, 43% респондентів зіткнулися з труднощами під час заповнення вакантних місць у поточному році.

Зазначається, що 36% опитаних після закінчення війни очікують погіршення ситуації на ринку праці, водночас 24% вважають, що нестачі кадрів не буде. Решта трохи менше половини роботодавців майже порівну розділилися в думках: що ситуація буде непростою, але кращою, ніж на сьогодні (22%), і що ситуація буде аналогічною тій, що є на даний момент (18%).

Бізнес бачить найбільш дієвими способами боротьби з "кадровим голодом" співробітництво з агентами працевлаштування (36%), підвищення заробітної плати (31%) і навчання співробітників (22%). Однак 11% опитаних у переліку засобів усунення нестачі робочої сили згадали відмову від скорочення виробництва продукції або послуг.

Як уточнило Мінекономіки, в опитуванні взяли участь 3175 респондентів з усіх регіонів України. Найбільш активними були роботодавці з Донецької - 15%, Чернігівської - 9%, Івано-Франківської - 7% та Київської областей - 7%, а також із Києва - 8%.

З них 16% ведуть діяльність у сільському господарстві, 15% - в оптовій та роздрібній торгівлі, 10% - працюють у переробній промисловості, 9% - у сфері охорони здоров'я, 9% - у сфері навчання, 15% - надають інші види послуг.

Переважна більшість опитаних компаній (88%) має менш як 200 співробітників, у 94% відсутній іноземний капітал і 77% не мали досвіду роботи із зарубіжними підприємствами.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА