Інтерфакс-Україна
19:47 09.05.2024

Сольський підбив підсумки за основними напрямами фінансування агросектору у 2022-2024 роках

4 хв читати
Сольський підбив підсумки за основними напрямами фінансування агросектору у 2022-2024 роках

Міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський у Верховній Раді в четвер озвучив основні фінансові інструменти, що діяли в галузі протягом двох років повномасштабної війни, серед яких пільгове кредитування "5-7-9%", запуск Фонду часткового гарантування кредитів, підтримка мікрофермерів, закладання садів, теплиць і тваринництво.

"Ці два роки і два місяці були надскладними для сільського господарства України. Разом з тим, я в цьому абсолютно впевнений, аграрний ринок, фермери, аграрний бізнес показали надзвичайну витривалість і адаптацію до складних умов та здатність до розвитку навіть у таких умовах", - сказав він.

Одним з найважливіших своїх завдань на посаді міністра Сольський назвав забезпечення фінансування агросектору в умовах війни, зокрема запуск для аграріїв програми "Доступні кредити 5-7-9%".

За його інформацією, понад 50% фінансування за цією програмою - це кредитування агровиробників. Аграрії отримали в 1,5 раза більший максимальний розмір пільгового кредиту - 90 млн грн. За два роки ними скористалися 14,639 тис. сільгоспвиробників, залучено понад 67 млрд грн. Водночас 99% залучених кредитів аграрії повернули.

Серед останніх змін у програмі пільгового кредитування "5-7-9%" Сольський назвав подовження до 31 березня 2025 року кредитування аграріїв за укладеними раніше кредитними договорами; підвищення пільгового кредитного ліміту для аграріїв, які займаються тваринництвом; пролонгація кредитів агропідприємствам, виробничі потужності яких станом на 24 лютого 2022 року були на території активних бойових дій або тимчасово окупованих.

Крім того, завдяки співпраці Мінагрополітики та Світового банку залучено $580 млн для компенсації відсотків за цією програмою, нагадав міністр.

Сольський також повідомив, що протягом 2022-2024 рр. було проведено роботу із запуску Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, який гарантує 50% непогашеної суми основного боргу фермерам із земельними ділянками до 500 га. Фонд почав працювати в лютому 2024 року.

Глава Мінагрополітики подякував парламентському комітету з фінансів, податкової та митної політики за ухвалення закону про електронні аграрні розписки. "Уже цього року аграрні ноти будуть одним із способів, завдяки яким аграрії зможуть отримати додаткові кошти", - додав він.

Говорячи про підсумки дії інших держпрограм фінансування агросектору, Сольський відзначив підтримку мікрофермерів дотаціями на гектар і на корову у 2022 і 2024 рр., на яку у 2022 році виділено понад 1,6 млрд грн. Нею скористалися понад 31 тис. аграріїв. У 2024 році дію програми буде розширено на додаткові види тваринництва, збільшено розмір виплат для аграріїв з окупованих територій.

Програмою грантів на сади й теплиці з 2022 року, якою держава компенсувала 70% витрат, скористалися 215 аграріїв, які заклали нових садів і побудували теплиць на 2,5 тис. га, створили майже 1400 постійних робочих місць і понад 23 тис. сезонних.

Як повідомлялося, 273 народні депутати 9 травня підтримали прохання Сольського про відставку.

НАБУ 23 квітня повідомило Сольському про підозру в заволодінні державною землею на 291 млн грн і спробі заволодіти землею ще на 190 млн грн.

Згідно з трансляцією засідання, Вищий антикорупційний суд ухвалив застосувати до Сольського запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб (до 24 червня 2024 року включно) з можливістю внесення застави в розмірі 25 тис. прожиткових мінімумів для працездатних осіб, а саме 75 млн 700 тис. грн, яку може внести або сам підозрюваний, або інша особа.

Крім Сольського, прокурори САП і детективи НАБУ повідомили про підозру ще 12 учасникам злочинної схеми, серед яких колишній голова Держгеокадастру України, керівник Держгеокадастру в Сумській області, два куратори органів Держгеокадастру, посадовці Держгеокадастру Сумської області, директор аграрного холдингу та інші особи, які сприяли вчиненню злочину.

Дії осіб кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем - ІФ-У) та ч. 3 ст. 27 (організація та керівництво у підготовці та вчиненні кримінального правопорушення - ІФ-У), ч. 3 ст. 15 (незакінчений замах на вчинення кримінального правопорушення - ІФ-У), ч. 5 ст. 191 (привласнення або розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем - ІФ-У) КК України.

Сольський 25 квітня подав заяву про відставку з посади міністра аграрної політики та продовольства. 26 квітня його взяли під варту в залі суду й конвоювали до місця ув'язнення. Кількома годинами пізніше за міністра внесено заставу в розмірі 75,7 млн грн. Його випустили на поруки голови Всеукраїнської аграрної конфедерації Марії Дідух і заступника керівника Всеукраїнської аграрної ради Дениса Марчука. Сольському заборонили спілкуватися з іншими підозрюваними, виїжджати з Києва й зобов'язали носити електронний браслет.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна отримала $50 млн від Світового банку за проєктом у сфері охорони здоров’я THRIVE

Наступного тижня Україна завершить сезон відбору газу та зосередиться на підготовці до зими – ексміністерка енергетики

НБУ заперечив політичний тиск у справі перевірки банку Порошенка

IWG plc готує відкриття другого Spaces у Києві у 2026 році

Мінсільгосп США підвищив на 3,2% прогноз експорту Україною пшениці в 2024/25 МР

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Виторг від реалізації підакцизних товарів у березні 2025р виріс - ДПС

Комісія першого конкурсу на нову генеруючу потужність відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох учасників

Rozetka передать весь прибуток за продаж товарів "Біосфери" на відбудову зруйнованих складів

БЕБ може створити бібліотеку зразків тютюнової продукції для боротьби з контрафактом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА