19:10 09.04.2024

"Укренерго" розраховує незабаром закрити залишок боргів за малими СЕС та їх частину перед великими об'єктами ВДЕ - СЕО

2 хв читати
"Укренерго" розраховує незабаром закрити залишок боргів за малими СЕС та їх частину перед великими об'єктами ВДЕ - СЕО

НЕК "Укренерго" залишилося розв'язати проблемні питання з оплати виробленої домашніми сонячними станціями е/е з кількома постачальниками, після чого буде закрито останні борги перед їхніми власниками, надалі борги поки що не прогнозуються, повідомив голова правління компанії Володимир Кудрицький.

"Станом на зараз підписані акти для оплати всім постачальникам, крім чотирьох компаній. Ми з ними в діалозі щодо вирішення цього питання. Але зараз це вже не є якоюсь суттєвою проблемою. Всім урешті-решт акти будуть погоджені й усім заплатимо. В цілому за домашніми СЕС боргів немає і не прогнозується", - сказав він у бліцінтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За словами Кудрицького, питання боргів домашнім СЕС полягало в некоректному комерційному обліку, а за допомогою використання розробленої "Укренерго" платформи DataHub, повноцінно введеної в роботу з літа 2023 року, зокрема, було виявлено випадки виробництва СЕС е/е уночі або понад встановлену потужність.

"Звісно, ми як оператор енергосистеми такі дані прийняти за основу для розрахунків не можемо. Відповідно, ці всі проблеми проявилися, ми їх ідентифікували та змусили виправити майже всіх постачальників, з якими підписуємо акти для оплати", - пояснив голова "Укренерго".

Водночас проблему боргів перед промисловими об'єктами ВДЕ - великими СЕС і ВЕС - він назвав досить гострою, але висловив сподівання, що найближчим часом частину з них вдасться погасити.

"Щодо оплати виробленої електроенергії через "ГарПок", то борги ще місяць тому були 32 млрд грн, зараз вони на рівні 22-23 млрд грн, і вони ще сильно зменшаться після того, як ми підпишемо акти з "ГарПоком" за 2022-2023 роки. До підписання актів, я сподіваюся, ми вже дуже близько, там залишилася проблема, яка має технічний характер. Тоді, я думаю, кілька мільярдів гривень ми зможемо заплатити", - зазначив Кудрицький.


Повністю текст бліцінтерв'ю з головою правління "Укренерго" Володимиром Кудрицьким незабаром буде розміщено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна" та порталу "Енергореформа".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Метінвест" у рамках "Сталевої мрії" представив проєкт відновлення мікрорайону в Бахмуті

Війна знищила близько 30% потенціалу українського агросектору, 20% сільгоспземель - під окупацією - Мінагрополітики

Дефіцит електроенергії зберігається більшу частину доби понеділка - "Укренерго"

Гендиректор Федерації роботодавців: На кожному нашому підприємстві - близько 10% мобілізованих співробітників

Міністри фінансів G7 обіцяють домагатися дотримання стелі цін на нафту з РФ

"Укренерго" не застосовуватиме обмеження споживання е/е в неділю

ЄБРР з партнерами з України шукають найкращий шлях допомогти їй вижити наступної зими

Ціни промвиробників в Україні у квітні 2024 р. зросли на 3,3%

Сенс Банк планує обмежити Р2Р до 200 переказів на 1 млн грн/міс.

Уряд схвалив законопроєкт про механізми врегулювання боргової проблеми на ринку е/е

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА