Інтерфакс-Україна
12:46 19.01.2024

"Укренерго" через потепління і завершення робочого тижня не прогнозує дефіциту в енергосистемі на п'ятницю

2 хв читати
"Укренерго" через потепління і завершення робочого тижня не прогнозує дефіциту в енергосистемі на п'ятницю

На п'ятницю диспетчерський центр НЕК "Укренерго" прогнозує зниження споживання по всій країні, яке станом на 10:30 на 2,5% нижче за аналогічний показник четверга.

У зв'язку з цим, як зазначає компанія в телеграм-каналі, дефіциту протягом дня не передбачається.

Основною причиною зниження споживання там називають потепління та завершення робочого тижня.

Водночас "Укренерго" наголошує, що, незважаючи на незначне зниження споживання, і відповідно, полегшення для роботи енергосистеми, економія та е/е допомагає забезпечувати стабільне енергозабезпечення.

Тому заклик споживати електроенергію раціонально, особливо з 9:00 до 19:00, залишається актуальним.

НЕК вказує, що впродовж доби в роботу після аварійного ремонту повернувся один блок ТЕС, але два енергоблоки ТЕС були виведені для ремонтних робіт. Крім того, знизили свій виробіток гідроелектростанції, оскільки їхні ресурси потребують поповнення, і сонячні електростанції, ефективність яких зменшує хмарність.

Водночас у 2,7 раза збільшився імпорт електроенергії, що здійснюється з Польщі, Словаччини, Румунії та Молдови загальним обсягом 6836 МВт-год. "Укренерго" зазначає, що максимальна потужність у години вечірнього максимуму доходить до 894 МВт (технічна можливість імпорту з Європи в Україну і Молдову становить 1700 МВт). Значному збільшенню імпорту в Україну сприяє ринкова кон'юнкутра - ціни на електроенергію в Європі нижчі, ніж в Україні. Експорту після його здійснення в перші дні січня знову немає.

НЕК уточнила, що на ранок через негоду залишаються знеструмленими 55 населених пунктів, переважна більшість із яких у Кіровоградській області, деякі - понад добу.

Як повідомлялося раніше з посиланням на Міненерго, через негоду в Україні без світла 51 населений пункт, 35 з яких у Сумській області.

За даними "Укренерго", з інших технічних причин і через бойові дії знеструмлено 387 населених пунктів. У східних областях - штормове попередження із погіршенням погодних умов: очікуються сильні пориви вітру, сніг, місцями ожеледиця. Налипання снігу може призвести до обмерзання та пошкодження ліній електропередачі, попередила НЕК.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

BGV Development розпочинає реалізацію другого ТРЦ "Жито"

Зниження ПДФО для орендодавців стимулюватиме легалізацію ринку оренди житла – Шуляк

"Нафтогаз" очікує зниження ліквідності з 19,7 млрд грн у травні до 9,2 млрд грн на кінець 2026р.

Рада послабила вимоги фінмоніторингу PEP та посилила вимоги для керівників держбанків та НБУ

"Нафтогаз" досяг угоди про продовження строків погашення єврооблігацій на EUR1,2 млрд до 2032-2033 років – Корецький

Нацдепозитарій України очолить керівник управління корпоративних прав та депозитарної діяльності НБУ Супрун

Україна може отримати до 8,2 млн т вторинної сировини з відходів від руйнувань – дослідження ПРООН

ДМС: імпорт за 5 міс.-2026 зріс на 30%, експорт – лише на 4%

Фон дер Ляєн: у сфері торгівлі ми пропонуємо вперше обмежити риболовство, заборонити допоміжне обладнання для дронів та інше

Інфляція в Україні у травні знизилася до 0,9%, в річному вимірі – до 8,2% – Держстат

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА