Інтерфакс-Україна
18:31 29.12.2023

"Енергоатом" перетворено на акціонерне товариство

2 хв читати
"Енергоатом" перетворено на акціонерне товариство

Державне підприємство "Національна атомна енергогенерувальна компанія "Енергоатом" перетворено на акціонерне товариство, 100% акцій якого належить державі, повідомив представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук у телеграм-каналі.

За його словами, ухвалені в п'ятницю урядові рішення передбачають створення АТ "Енергоатом", затвердження його статуту та положень про наглядову раду і принципи її формування.

"Встановлено, що акціонерне товариство є правонаступником усіх майнових і немайнових прав та обов'язків ДП "НАЕК "Енергоатом" з дня державної реєстрації акціонерного товариства", - уточнив Мельничук.

"Корпоратизація за найкращими міжнародними стандартами надасть змогу посилити якість управління, прозорість і підзвітність компанії. Це також відкриває нові можливості розвитку нашої атомної енергетики та партнерства із міжнародними компаніями", - зазначає прем'єр України Денис Шмигаль.

Як зазначив міністр енергетики Герман Галущенко, слова якого наводяться в телеграм-каналі Міненерго, завершення корпоратизації стратегічного національного підприємства, яким є "Енергоатом", означає запровадження міжнародних стандартів управління компанією, відкриває додаткові можливості для залучення значних інвестицій у галузь і розвиток вітчизняної атомної енергетики, яка є ключовою генерацією в країні.

Як повідомлялося, план перетворення "Енергоатому" на АТ, 100% акцій якого належать державі, затверджено урядовим розпорядженням № 571-р від 27 червня 2023 року. Процес має завершитися до березня 2024 року.

Початок проведення процедури конкурсу з обрання членів наглядової ради в НАЕК до 30 листопада 2023 року і перетворення ДП на АТ до 31 грудня 2023 року, зокрема, є умовою надання Україні додатково $100 млн допомоги у сфері енергетики.

"Енергоатом" є оператором усіх чотирьох АЕС України. Експлуатує Запорізьку, Південноукраїнську, Рівненську та Хмельницьку станції з 15 енергоблоками, оснащеними водо-водяними енергетичними реакторами, загальною встановленою електричною потужністю 13,8 ГВт. ЗАЕС потужністю 6 ГВт перебуває в окупації РФ з 4 травня 2022 року. 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ПриватБанк у ніч на 17 січня призупинить операції з картками через регламентні роботи

Ринок новобудов впроваджує резервне енергоживлення на етапі проєктування - експерт

Пальне за два тижні може здорожчати на 2 грн/л, однак його дефіциту не очікується, – директор А-95

Мінекономіки оцінює зростання ВВП України у 2025 р. на рівні 2,2%

Уряд очікує від НКРЕКП коригування денних прайс-кепів на е/е з нічними – Шмигаль

Уряд запустив вікно звернень для бізнесу щодо питань когенерації на онлайн-платформі "Пульс" – Свириденко

Україна в 2026р. потребує 2,2-2,7 ГВт генерації для покриття споживання регіонами – Шмигаль

Україна з партнерами реалізує 42 різних проєкти підтримки енергетики на $1 млрд – Шмигаль

Мережа "Аврора" у 2025 р. збільшила виторг майже на 30%

Зеленський і Георгієва обговорили нову програму МВФ, яка передбачатиме розширене фінансування для України на 2026–2029 рр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА