13:06 20.12.2023

"Укрнафта" збільшила щодобовий видобуток більш ніж на 80 тонн завдяки двом геолого-технічним заходам

2 хв читати
"Укрнафта" збільшила щодобовий видобуток більш ніж на 80 тонн завдяки двом геолого-технічним заходам

ПАТ "Укрнафта" збільшило видобуток нафти більш ніж на 80 тонн на добу в результаті проведення двох успішних геолого-технічних заходів на свердловинах.

"У науково-дослідному і проєктному інституті (НДІПІ) ПАТ "Укрнафта" було створено цифрову геолого-технологічну модель родовища на північному сході. Це дало змогу оцінити поточні запаси вуглеводнів, створити гідродинамічну модель і спланувати подальшу стратегію з розробки родовища", - повідомляють у пресрелізі компанії в середу.

За словами процитованого в документі директора ПАТ "Укрнафта" Сергія Корецького, після проведеного аналізу в рамках основної стратегії нарощування видобутку було обґрунтовано рекомендації з переведення свердловин на горизонти з недренованими запасами нафти.

"На основі підготовлених матеріалів здійснили капітальний ремонт свердловини. Спочатку - необхідні геофізичні дослідження, щоб упевнитися, що на запланованих горизонтах є ресурс. Потім від'єднали нижній горизонт, поклади якого вже були відпрацьовані. Далі провели перфорацію верхнього горизонту на глибині 4633-4638 м", - поінформував CEO.

Він зазначив, що після освоєння свердловина почала фонтанувати, наразі її дебіт перевищує 60 тонн на добу.

Водночас в "Укрнафті" додали, що на заході України управління підвищення нафтовіддачі департаменту розробки родовищ провело кислотний гідророзрив пласта (ГРП) на одному з об'єктів. Наголошується, що такі роботи проводили на цьому родовищі вперше. Дебіт нафти до проведення геолого-технічного заходу становив 7-9 тонн на добу, і зроблені розрахунки показували, що це не оптимально для наявних пластових умов. Однак спеціалісти управління нафтопромислового сервісу ПАТ "Укрнафта" на основі розробленого дизайн-проєкту здійснили кислотний ГРП за вдосконаленою технологією з використанням власного флоту, нині свердловина вийшла на режим і працює з дебітом нафти 28 тонн на добу.

"Зазначені геолого-технічні заходи дали змогу збільшити добовий видобуток нафти більш ніж на 80 тонн", - констатували в компанії.

"Укрнафта" - найбільша нафтовидобувна компанія України, є оператором національної мережі АЗС із 537 станцій, з яких діють 456. Компанія реалізує комплексну програму відновлення діяльності та оновлення формату автозаправних станцій своєї мережі. З лютого 2023 року "Укрнафта" випускає власні паливні талони та картки "NAFTAКарта", що реалізуються юридичним і фізичним особам через ТОВ "Укрнафта-Постач".

Найбільшим акціонером "Укрнафти" є НАК "Нафтогаз України" з часткою 50%+1 акція. 5 листопада 2022 року ставка Верховного головнокомандувача ЗСУ ухвалила рішення про передання державі частки корпоративних прав компанії, що належали приватним власникам, якою наразі управляє Міноборони. У листопаді 2022 року директором компанії призначено Сергія Корецького.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Асоціація СУП і USUBC закликають ухвалити законопроєкт про тютюнові акцизи у варіанті Кабміну

Україна призначила продаж готелю "Україна" на 18 вересня й ОГХК на 9 жовтня

"Нафтогаз України" вирішив капіталізувати $12,7 млн і EUR94,6 млн відкладених відсотків за євробондами

"ArcelorMittal Кривий Ріг" закликає Кабмін не допустити введення уніфікованого тарифу на розподіл е/е

Асоціація СУП і USUBC закликають ухвалити законопроєкт про тютюнові акцизи у варіанті Кабміну

Погашення боргу за "5-7-9%" з урахуванням поточної динаміки буде викликом - НБУ

Програма "5-7-9%" усе ще потребує звуження - НБУ

Кияни можуть реструктуризувати борги за комунальні послуги і не платити пеню - "Київтеплоенерго"

Споживання е/е в понеділок через спеку прогнозується на максимальному рівні - "Укренерго"

Фокус системи страхування воєнних ризиків спершу буде на роздрібних продуктах - НБУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА