14:30 23.10.2023

ЄС розглядає можливість продовження стелі цін на газ - FT

1 хв читати
ЄС розглядає можливість продовження стелі цін на газ - FT

Європейські країни розглядають можливість продовження дії стелі цін на природний газ, запровадженої в лютому, на побоюваннях нової енергетичної кризи прийдешньої зими, пише Financial Times.

Ціни на газ у ЄС знизилися в сім разів із пікових позначок серпня 2022 року, водночас негативних ефектів від упровадження стелі цін виявлено не було, ідеться в презентації Єврокомісії, яку надали дипломатам європейських країн і яка потрапила в розпорядження FT.

Водночас політики побоюються, що постачання газу цієї зими можуть опинитися під загрозою через конфлікт між Ізраїлем і ХАМАСом, а також через можливі диверсії на об'єктах газової інфраструктури.

"Ми не знаємо, що трапиться цього року. В нас є ситуація в Ізраїлі, і ми не знаємо, як вона позначиться на імпорті з Близького Сходу", - сказав дипломат, який побажав залишитися анонімним.

Упроваджена в лютому стеля цін починає діяти, якщо ціни перевищують 180 євро за 1 МВт.год протягом трьох днів поспіль. Зараз ціна становить нижче ніж 50 євро.

Очікується, що Єврокомісія представить пропозицію щодо енергетичного сектору в листопаді. В ній, зокрема, міститимуться рекомендації щодо стелі цін, заходів стосовно схвалення нових енергетичних проєктів, а також регулювання у сфері газорозподілу. Добровільні зобов'язання щодо скорочення споживання газу на 15% вже було продовжено до березня 2024 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА