12:11 18.10.2023

Попиту на створення нових банків немає - заступник голови НБУ

3 хв читати
Попиту на створення нових банків немає - заступник голови НБУ

Попиту на створення нових банків немає, за останні п'ять років Національний банк України (НБУ) не отримав жодного пакета документів, повідомив заступник голови НБУ Дмитро Олійник.

"Кількість звернень від небанківських гравців теж на низькому рівні, водночас цього року попит вищий порівняно з 2022 роком", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Олійник уточнив, що від початку цього року Нацбанк отримав понад два десятки звернень – більшість від фінкомпаній і лізингодавців, є також страхові компанії, тоді як торік було лише шість заяв.

"З них половину відхилено, решта ще на розгляді", - додав він.

За словами заступника голови НБУ, попит на переліцензування учасників платіжного ринку на отримання ліцензії на надання фінансових платіжних послуг зріс. З початку року по таку ліцензію звернулися 70 небанківських установ, 55 із них зверталися кілька разів.

"Нові закони суттєво змінюють підходи: кредитні спілки зможуть працювати на підставі стандартної або спрощеної ліцензії залежно від кількості послуг, фінансовим компаніям і ломбардам буде переоформлено ліцензії, а на страховиків чекає переліцензування. Проте ми не очікуємо повторення історії, як з учасниками платіжного ринку", - зазначив Олійник.

Він зауважив, що навесні цього року під час переліцензування фінкомпаній, які мали ліцензію на переказ коштів, не було затримки на боці регулятора, було навіть спрощено вимоги щодо підтвердження фінансового стану та ініційовано зміни до законодавства щодо продовження термінів.

"Проте окремі великі гравці сподівалися на формальний підхід Національного банку. Коли маєш змогу бачити всі компанії та їхні підходи, це стає очевидним. Чомусь компанія з прифронтового Запоріжжя з приймання комунальних платежів пакет документів підготувала якісніше, ніж один із лідерів ринку. Зрештою, компанії, які прагнули залишитися на ринку й відповідним чином підготували всі документи, змогли отримати ліцензії", - констатував Олійник.

Заступник голови НБУ наголосив, що посилення вимог регулятора насамперед має на меті знищення "сірого" ринку з торгівлі ліцензіями в інтернеті та "даркнеті".

"Завдяки новим вимогам разом із вимогами до капіталу й розкриттям структури власності ринок нарешті стане прозорим", - заявив він.

Як повідомлялося, наразі на ринку працюють 63 банки, на початку жовтня Нацбанк відкликав ліцензію в Укрбудінвестбанку.

На кінець вересня на небанківському ринку працювали 99 страховиків non-life (-2 проти серпня), з яких 12 life-страховиків (кількість не змінилася), один страховик зі спеціальним статусом, 158 ломбардів (-3), 143 кредитні спілки (-3), 82 лізингові компанії (кількість не змінилася), 594 фінансові компанії (-12), 56 страхових брокерів (-1) і 70 колекторських компаній (+2).

Крім того, на ринку визнано 24 банківські групи (-1) та 20 небанківських фінгруп (-1).

На платіжному ринку діють 23 платіжні системи, створені резидентами, враховуючи державні (було 24), і 16 міжнародних платіжних систем, створених нерезидентами (кількість не змінилася).

За даними НБУ, у вересні на ринку діяло 19 платіжних установ (+1), 11 фінансових установ, які мають право на надання платіжних послуг (кількість не змінилася), один банк-емітент електронних грошей (кількість не змінилася) та один оператор поштового зв'язку (кількість не змінилася).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Погіршення бізнес-динаміки на наступні пів року прогнозують більше половини підприємств

"Укрфінжитло" погодило збільшення ПриватБанком ліміту кредитування програми "єОселя" до 8,5 млрд грн

Український ритейл аналізує раціональність імпорту електроенергії

Суд за клопотанням ФГВФО заарештував гроші та майно Жеваго на всіх рахунках у межах забезпечення позову у справі "ФіК" на 46 млрд грн

Банкіри очікують збереження Нацбанком облікової ставки 13% через прискорення інфляції

Львів залучить 60 млн грн кредитних ресурсів для будівництва крематорію

"Нафтогаз" має ресурс для електрогенерації з суттєвим запасом - голова компанії

ЄБА, AmCham і "Укртютюн" закликали парламент підтримати урядову версію законопроєкту про тютюнові акцизи

Орбіта КШЕ поповнилася БФ DefDev та ГО Kyiv Global Outreach - президент КШЕ

"УкрАвто Груп" у рамках ребрендингу уніфікує назви своїх автосервісних центрів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА