Інтерфакс-Україна
18:18 03.10.2023

Україна із входженням до Ради керуючих МАГАТЕ отримала додаткові зовнішньополітичні інструменти - голова ДІЯРУ

1 хв читати
Україна із входженням до Ради керуючих МАГАТЕ отримала додаткові зовнішньополітичні інструменти - голова ДІЯРУ

Україна, ввійшовши до Ради керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), отримала додаткові зовнішньополітичні інструменти, заявив в.о. голови Державної інспекції ядерного регулювання України (Держатомрегулювання, ДІЯРУ) Олег Коріков у національному телемарафоні "Єдині новини" у вівторок.

"Україна отримала додатковий вплив на зовнішньому політичному векторі, якщо йдеться про ядерну та радіаційну безпеку, безпеку використання ядерної енергії", - зазначив він.

За словами очільника ДІЯРУ, Україна, зокрема, отримала право голосу та можливість впливати на рішення, ухвалювані на чергових сесіях Ради керівників, право ініціювати скликання позачергових сесій Ради керівників із нагальних питань, актуальних для світової атомної спільноти, та право на скликання позачергових сесій Генеральної конференції МАГАТЕ.

Крім того, Київ зможе брати участь у розгляді та затвердженні фінансових відомостей, бюджетів і програм МАГАТЕ, обранні голови Ради керуючих та інших посадових осіб, а також розглядати заявки країн-претендентів на членство в агентстві.

Як повідомлялося, Україна стала членом Ради керуючих МАГАТЕ на 2023-2025 рр. під час 67-ї сесії Генеральної конференції агентства, що відбулася 25-29 вересня 2023 року у Відні.

Генеральна конференція МАГАТЕ також схвалила резолюцію "Ядерна безпека, захищеність і гарантії в Україні" щодо негайного повернення Запорізької АЕС під повний контроль українського уряду, яку підтримали 69 країн.

Джерело: https://t.me/snriugovua/921

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ринок приватних електромобілей в Україні зріс приблизно в 10 разів за 5 років – заступник глави Мінрозвитку

В Україні зростають площі під малиною, ожиною та смородиною, скорочуються – під суницею, полуницею

Україна за пів року відкрила 23 нові ринки для експорту агро- та харчової продукції – Держпродспоживслужба

Уряд працює над збільшенням фінансової підтримки прифронтових громад – Свириденко

Uklon та Bolt позитивно оцінюють перспективи просування реформи ринку таксі в Україні

Норвегія з 1 липня підвищує митні збори на імпорт сільськогосподарської продукції з Росії та Білорусі

МВФ погіршив прогноз зростання ВВП України у 2026р до 1-1,6%

МВФ досяг домовленості про 1-й перегляд програми EFF та транш $690 млн для України на рівні персоналу – Фонд

Уряд пропонує кілька законодавчих змін щодо загальнообов'язкового державного соціального страхування

Капінвестиції в Україні у 2025 р. зросли на 20,3% – Держстат

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА