13:36 19.07.2023

"Укренерго" фіксує зменшення споживання е/е ввечері та зміщення його піку на денні години

2 хв читати
"Укренерго" фіксує зменшення споживання е/е ввечері та зміщення його піку на денні години

Системний оператор НЕК "Укренерго" констатує деяке зменшення споживання е/е у вечірні години з 20.00 до 23.00, про що свідчить зміщення піку максимального споживання на денний період.

"Через спеку споживання електроенергії зберігається на високому рівні. Однак учора його пік змістився на денний період - 15:40 і був майже на 2% нижчим, ніж у понеділок. Це вказує на економне споживання саме в найважчі для енергосистеми вечірні години", - йдеться в його повідомленні в середу.

Водночас "Укренерго" закликало й надалі дотримуватися економного споживання електроенергії, особливо з 16:00 до 23:00, щоб допомогти українській енергосистемі працювати збалансовано й відновлюватися.

Водночас компанія повідомила, що 18-19 липня в нічні та денні години - період, коли в енергосистемі є надлишок виробництва електроенергії, здійснюється її експорт до Молдови потужністю 67 МВт (у зв'язку з дефіцитом потужності в червні-липні експорт не здійснювався - ЕР).

Згідно з даними аукціонної платформи "Укренерго", компанія розподілила по 67 МВт потужності на перші три години доби і на 11-13:00 18-19 липня. В аукціонах брали участь "Д.Трейдінг" і "Укргідроенерго", утім, увесь запропонований перетин викупив саме "Д.Трейдінг", хоча за нього точилася боротьба - ціна перетину становила 432,67-824,5 грн/МВт-год у вівторок і 152,7-291,01 грн/МВт-год у середу. Відповідно, за перетин у перший день "Укренерго" надійде майже 242 тис. грн, у другий - 85 тис. грн. Але на четвер системний оператор уже не пропонує перетин для експорту.

Щодо імпорту, то він триває у вечірні години, хоча має тенденцію до зниження: якщо за даними сайту ENTSO-E, у понеділок зі Словаччини надійшло 1651 МВт-год, то у вівторок - 855 МВт-год, а в середу - 643 МВт-год (дані щодо Молдови не відображаються тривалий час, із Польщі імпорту після поставок у неділю цього тижня не було - ЕР).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рішення про підвищення тарифів на е/е для населення буде ухвалено протягом тижня - міністр

"Укренерго" в четвер залучало аварійну допомогу 15 годин поспіль

Dragon Capital заявляє про необґрунтований тиск БЕБ на бізнес ТЦ Victoria Gardens

Акціонери Ferrexpo на річних зборах відхилили низку пропозицій ради, а незалежні акціонери знову не схвалили переобрання Лісовенка директором

EVA планує відкриття салонів краси на базі магазинів нового формату EVA BEAUTY

Графіки погодинних відключень е/е через дощі застосовуватимуться в п'ятницю цілодобово - "Укренерго"

Девелопери житла враховують нові вимоги до інклюзивності в майбутніх проєктах і адаптують уже збудовані об'єкти

"Укрнафта" підвищила дебіт родовища на 17% за рахунок застосування нової технології

Комісія Ради вважає економічно необґрунтованою спробу передати БЦ "Гулівер" в управління АРМА

Стефанчук поки що скептично ставиться до економічного бронювання від мобілізації

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА