17:34 14.07.2023

Шмигаль: У перші 6 місяців 2023 року ми впоралися із завданням фінансування всіх ключових видатків бюджету

2 хв читати
Шмигаль: У перші 6 місяців 2023 року ми впоралися із завданням фінансування всіх ключових видатків бюджету

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявляє, що уряд впорався із завданням фінансування всіх ключових видатків бюджету в перші шість місяців 2023 року.

"Ми бачимо і чітко розуміємо, як пройдемо цей рік з точки зору фінансування дефіциту бюджету. Це дає змогу нам забезпечити макроекономічну та макрофінансову стійкість нашої держави... За перші шість місяців 2023 року ми впоралися із завданням фінансування всіх ключових видатків бюджету. Усі податки громадян і бізнесу ми спрямовували на забезпечення оборони та безпеки нашої країни", - сказав Шмигаль на засіданні уряду в п'ятницю.

За словами прем'єра, загалом за січень-червень 2023 року до загального фонду державного бюджету надійшло майже 870 млрд грн, із яких 600 млрд грн - це податкові надходження, 270 млрд грн - це гранти від міжнародних партнерів.

Він також зазначив, що загалом за підсумками перших шести місяців до різних фондів держбюджету надійшло 1 трлн 302 млрд грн податків, зборів та інших платежів.

"Якщо доходи становили 1,3 трлн грн, то за цей же період за шість місяців видатки держбюджету становили 1 трлн 784 млрд грн. Як я вже говорив, абсолютним пріоритетом бюджету є безпека та оборона. На це ми наразі витрачаємо близько половини всіх коштів, які є в бюджеті", - наголосив Шмигаль.

За його словами, за шість місяців 2023 року з держбюджету на соцвиплати спрямовано 231 млрд грн, із цих коштів 136 млрд грн спрямували на пенсії та підтримку Пенсійного фонду, було виплачено 23,1 млрд грн субсидій.

"Крім армії, безпеки та соціальних виплат, ключовими сферами видатків за перше півріччя залишилися медицина, освіта та підтримка регіонів. У першому кварталі цього року вдалося забезпечити середню зарплату лікарів на рівні майже 22 тисячі гривень. Лише освітніх субвенцій для регіонів за шість місяців виплачено на суму понад 56 млрд грн. З них уже 900 млн грн спрямовано на облаштування бомбосховищ у школах і ще 600 млн грн - на закупівлю нових шкільних автобусів", - додав прем'єр.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна розраховує на розблокування допомоги США на 2024 рік - Шмигаль

ЄС виділить Україні ще EUR1,5 млрд перехідного фінансування Ukraine Facility наступного тижня

Ferrexpo завершило 2023 рік із чистим збитком $84,8 млн

Україна експортувала українським морським коридором 40 млн т вантажів, скоротивши їх обробку в Дунайських портах на 16% у 1 кв.

Шмигаль обговорив з президентом Світового банку ситуацію в енергетичному секторі України

"Кернел" повідомив про значне погіршення діяльності через ракетні атаки РФ

Енергосистема України втратила 8 ГВт потужності через нещодавні російські обстріли - прем'єр

"Луцьк Фудз" у 2023р. наростив чистий прибуток на 8,5% до 46 млн грн

Асоціації виробників будматеріалів працюють над відповідністю своєї продукції для оборони стандартам НАТО - президент ВСВБ

Нафта знижується на даних про запаси у США, Brent біля $89,3 за барель

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА