Інтерфакс-Україна
20:25 24.02.2023

Рада уточнила розрахунок експортного мита на вторсировину, щоб уникнути її вивезення за заниженими ставками

2 хв читати

Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроєкт №8274, який унеможливить або значно ускладнить вивезення вторинної сировини з України, штучно занижуючи розмір мита.

Як повідомив заступник голови комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський у фейсбуці, цьому допоможе схвалений парламентом у другому читанні зазначений законопроєкт, співавтором якого він є.

Згідно з документом, для видів сировини, на які встановлено вивізне мито у відсотках, розмір мита визначатиметься на основі котирувань на відповідні товари на міжнародних товарних біржах.

За словами Кисилевського, зараз нечесні ділки зазначають у митних документах занижену вартість сировини, іноді - в 10 разів. Наприклад, тонна брухту міді коштує близько $10 тис., а ціну зазначають $1 тис., і мито сплачують з 1 тис., а не з 10 тис. Таким чином вони викрадають кошти в бюджету (= в армії), а також залишають українські переробні підприємства без сировини. Тільки на прикладі міді втрати бюджету становлять до 2 млрд грн. на рік.

Адвалорні (відсоткові) ставки вивізного мита в Україні встановлено на насіння олійних культур, брухт кольорових металів і шкіряну сировину. Згідно з наявними даними, понад 70% таких товарів вивозяться за заниженими цінами, зазначає депутат.

Тепер, якщо в документах зазначено вартість, нижчу від котирувань на міжнародних біржах, для розрахунку мита братиметься ціна біржі, а не те, що "намалювали" в митних документах.

"Така норма діятиме до кінця 2025 року. І якщо вона покаже свою ефективність, я пропонуватиму зробити її безстроковою. Сьогоднішнє рішення Ради також є важливим кроком для того, щоб українські переробні підприємства могли купити достатню кількість сировини для роботи. Підприємства, які дають роботу українцям, платять податки до українського бюджету, не стикалися з дефіцитом або подорожчанням сировини тільки тому, що спритні ділки за фіктивними цінами й, імовірно, за мовчазної згоди митниці вивозять цю сировину в обманний спосіб", - пояснює парламентарій.

Він наголосив, що політика розвитку переробної промисловості та обмеження сировинного експорту на користь виробництва й експорту товарів із більшою доданою вартістю та високотехнологічних товарів має стати частиною нової економічної стратегії. Її Україна потребує і зараз, в умовах війни, і в майбутньому, коли справа дійде до масштабного відновлення країни.

"Чекаємо підписання ухваленого закону президентом. Продовжуємо роботу з реалізації плану відновлення переробної промисловості", - резюмує Кисилевський.

 

 

 

ОСТАННЄ

Виторг від реалізації підакцизних товарів у березні 2025р виріс - ДПС

Комісія першого конкурсу на нову генеруючу потужність відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох учасників

Rozetka передать весь прибуток за продаж товарів "Біосфери" на відбудову зруйнованих складів

БЕБ може створити бібліотеку зразків тютюнової продукції для боротьби з контрафактом

Україна може переглянути податкову базу у 2026 р. через розрив у зовнішньому фінансуванні - Гетманцев

Посівна-2025 на 20,6% відстає від минулорічної

Матернова не вважає, що ЄС має "червоні лінії" щодо угоди України з США про мінерали

ЄС надасть Україні EUR1 млрд у вигляді грантів на оборонну промисловість за "данською моделлю" - посол

Міненерго США знизило прогноз ціни нафти Brent у 2025 р. до $67,9/б., на 2026 р.- до $61,5/б.

У Білому домі пояснили, що сукупні мита США щодо Китаю сягнули 145%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА