Інтерфакс-Україна
16:21 04.01.2023

Ситуація із запасами газу в сховищах ЄС краща, ніж у 2016-2018 рр. - Єврокомісія

2 хв читати
Ситуація із запасами газу в сховищах ЄС краща, ніж у 2016-2018 рр. - Єврокомісія

У Єврокомісії (ЄК) становище із запасами газу у сховищах держав-членів ЄС вважають сприятливим за показника вище 80%, заявила офіційний представник ЄК Дана Спінант.

"За найостаннішими цифрами за грудень наповнення газосховищ становило 83%, майже 84%. Ми скоро їх освіжимо, але якщо розглядати порівняно з 2016-2018 рр., то це на 13% вище за середній показник. Ситуація із запасами газу в сховищах сприятливіша, ніж середня за ті роки", - сказала прессекретар у середу на брифінгу в Брюсселі.

Інший представник ЄК Тім Макфі вважає, що таке становище пояснюється як теплою погодою нинішньої зими, так і заходами Єврокомісії для полегшення ситуації в умовах енергетичної кризи. При цьому він не заперечує майбутніх труднощів наступної зими.

"Для цього періоду року це обнадійливі цифри. У нас було 80% на 1 листопада минулого року. Ми перевищили цю мету. Ці цифри також пояснюються особливо теплою температурою, яка вплинула на попит на енергію. Запаси значні", - зазначив Макфі.

За його словами, ухвалені в ЄС обов'язкові норми запасів створили "страхувальну сітку" на зиму. Представник ЄК також нагадав про запровадження механізму корекції газового ринку, покликаного стримувати ціни на газ, та про заходи щодо диверсифікації джерел енергопостачання, плани покращення енергетичної ефективності, скорочення використання викопних енергоносіїв за рахунок відновлюваних джерел.

"Ми реєструємо рекордні рівні поставок ЗПГ як альтернативи російському газу, який ми більше не хочемо імпортувати. Ми зменшуватимемо нашу залежність від газу, що є вирішальним для енергетичної безпеки, енергетичного постачання та цін на енергію", - сказав Макфі.

Він також визнав: "Що стосується наступної зими, ми знаємо, що на нас чекають труднощі. Ми вперше поставили за мету спільні закупівлі газу і домовилися щодо юридичної бази цього рішення. Ми не можемо спочивати на лаврах, оскільки труднощів буде достатньо".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кабмін перенаправив 2,8 млрд грн на розвиток мережі та утримання доріг загального користування

Відомості про призначення з 14 травня нових керівників "Укрнафти" та "Укртатнафти" з’явилися в реєстрах

МХП на Сумщині в сезоні-2025 впроваджує органічну систему живлення на 15 тис. га

"Астарта" завершила весняну посівну-2025, засіяно 146 тис. га яровими культурами

Україна та США підписали додаткові угоди до угоди щодо корисних копалин

Україна за 4 міс. зменшила експорт ЗРС у тонах на 10% і на 21% у валюті

Ціни е/е для промисловості в першій декаді травня збільшилися проти квітня на 20% – ексміністерка енергетики

ICU спільно з "Уліс" створює інвестфонд нерухомості "Уліс.Ворохта" на 200 млн грн

До енергосистеми України 12 травня підключено один блок АЕС після ремонту – ексміністерка енергетики

Агропідприємства в 2025р. отримали 44,5 млрд грн за різними держпрограмами - Шмигаль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА