06:52 06.12.2022

НКРЕКП убезпечила споживачів від нарахування платежів за неспожиту е/е

2 хв читати
НКРЕКП убезпечила споживачів від нарахування платежів за неспожиту е/е

Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики та ком. послуг (НКРЕКУ) убезпечила побутових споживачів від нарахування платежів за неспожиту електроенергію з боку операторів системи розподілу (ОСР) в умовах примусових відключень е/е, коли споживач не може вчасно передати дані лічильника.

Рішення комісії закріплене відповідною постановою № 1603 "Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 20 квітня 2022 року № 393", яка була схвалена на засіданні 2 грудня та оприлюднена на офіційному вебсайті регулятора.

"Прийняття цієї постанови покликане захистити споживачів в умовах виникнення надзвичайної ситуації в ОЕС України та вимушеного обмеження у споживанні електроенергії, викликаного збройною агресією РФ. У зв'язку з аварійними та стабілізаційними відключеннями об'єктивно виникають ситуації, коли технічно неможливо передати показання лічильників, при цьому обсяги середньодобового споживання очікувано зменшуються", – пояснив регулятор на своєму сайті у понеділок.

Як проінформували в НКРЕКП, постанова наказує ОСР з метою запобігання нарахувань за неспожиту побутовими споживачами е/е здійснювати низку дій для захисту прав споживачів.

Зокрема, ОСР-и повинні застосувати за відсутності фактичних показань лічильника знижуючий коефіцієнт щодо середньодобового обсягу використаної е/е індивідуальним побутовим споживачам у розрахунковий місяць. Цей коефіцієнт повинен враховувати обсяги недопоставленої е/е внаслідок примусових вимкнень.

Крім того, ОСР-и повинні повідомляти НКРЕКП до 25 календарного дня місяця, наступного за розрахунковим місяцем, про величину застосованого понижуючого коефіцієнта зміни споживання е/е при розрахунку обсягів надходження до електричних мереж.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

McDonald's в Україні оснастив генераторами вже понад 70% ресторанів

Уряд конкретизував перелік об'єктів критичної інфраструктури з пріоритетним електропостачанням

Після спаду спеки обсяги відключень е/е знизяться - голова Держенергонагляду

Уряд пропонує збільшити видатки держбюджету-2024 на 434,6 млрд грн і доходи на 214,5 млрд грн

Бізнес скаржиться на затримку відображення статусу критично важливих підприємств у "Дії"

Кабмін внесе до Ради проєкт зростання видатків держбюджету-2024 на 495,3 млрд грн і податків на 140 млрд грн - депутат

Рада дала право Кабміну призупинити виплату за держборгом до 1 жовтня для його реструктуризації - депутат

Обстріл спричинив пожежу на території шахти в Донецькій обл., імпорт е/е знижено через аномальну спеку і зростання енергоспоживання в ЄС

Рада ухвалила закон про підвищення акцизу на пальне - депутат

Електроенергія, що імпортується для БФК Gulliver, на 25% дорожча за українську і на 10% дешевша за е/е від дизель-генераторів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА