17:31 29.07.2022

Економіка у разі затягування війни на весь 2023 р. почне повільно відновлюватися, але резерви впадуть нижче $10 млрд - альтернативний сценарій НБУ

2 хв читати
Економіка у разі затягування війни на весь 2023 р. почне повільно відновлюватися, але резерви впадуть нижче $10 млрд - альтернативний сценарій НБУ

Зростання економіки України у разі воєнних дій у 2023 році становитиме 2% за інфляції 19,4%, проте через продовження блокування портів та чистого відтоку капіталу міжнародні резерви скоротяться до $9,8 млрд, або 1,5 місяців імпорту, такий альтернативний сценарій макропрогнозу в інфляційному огляді оприлюднено на сайті Національного банку України.

"За основними макроекономічними параметрами альтернативний сценарій не суттєво відрізняється від базового...Водночас ризики макрофінансової дестабілізації в цьому сценарії суттєво зростають, що робить ще більш критичними жорсткі економічні заходи з боку влади та міжнародну підтримку у значних обсягах", – зазначає НБУ.

У базовому сценарії Нацбанк прогнозує наступного року зростання ВВП на 5,5% за інфляції 20,7% і зростання резервів з $20,8 млрд до $21,2 млрд.

Близькість основних макропоказників центробанк пояснює, перш за все, тим, що альтернативний сценарій передбачає такі самі обсяги зовнішньої допомоги, наявність програми з МВФ, суттєвіше використання накопичених буферів у вигляді міжнародних резервів та адекватну реакцію заходів економічної політики.

Водночас, зазначається в документі, окрім прямих соціально-економічних втрат, більш тривалий період воєнних дій суттєво погіршить споживчі настрої населення, негативно позначиться на намірах громадян, що поїхали, повернутися з-за кордону, що стримуватиме споживчу активність наступного року. Інвестиційна діяльність у цей період також буде пригнічена і полягатиме насамперед у відновленні найбільш критичної інфраструктури як для суспільних потреб, так і для діяльності приватного бізнесу.

"Фіскальна політика залишиться вимушено м'якою. Посилиться потреба у подальшій монетизації дефіциту бюджету. Ресурси бюджету скеровуватимуться, перш за все, на потреби оборони та підтримку населення під час війни…Це призведе до значного нарощування державного боргу та вимагатиме жорсткішої фіскальної політики у майбутньому", – прогнозує НБУ.

Нацбанк зазначає, що для компенсації проінфляційних факторів, пов'язаних із продовженням війни, монетарна політика НБУ у цьому сценарії буде жорсткішою, ніж у базовому.

"Стримування тиску на міжнародні резерви вимагатиме суттєвішого зростання облікової ставки, ніж у базовому сценарії. Однак основним інструментом монетарної політики у 2023 році залишатимуться валютні інтервенції", – зазначено в інфляційному звіті.

Згідно з ним, гривня у цьому сценарії сильніше девальвує, проте прогнозований рівень девальвації відсутній в обох сценаріях.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

НКЦПФР попередила ринок про ризик втрати ліцензій біржами ПФТС і УБ і запропонувала розглянути опцію створення нової біржі

Майже три чверті роботодавців відчувають дефіцит кадрів і мають намір підвищити зарплату у 2024 р. - опитування ЄБА

Заступниця голови ОП Мудра: Конфісковані активи РФ необхідно спрямувати на відновлення і захист енергетики

Порт "Чорноморськ" відновив відвантаження агропродукції на експорт

"Київтеплоенерго" у 2024 р. планує замінити 55 км аварійних теплових мереж - заступник голови КМДА

У призначенні пенсії українцям, які працювали за кордоном, зараховуватимуть отриманий там страховий стаж - Мінсоцполітики

EVA відкрила в першому кварталі 16 нових магазинів

"Миколаївобленерго" у 2024 р. має намір оновити парк пошкодженої з початку війни автотехніки

"Інтерпайп" пропонує скоригувати систему бронювання працівників у прифронтових регіонах

"Інтерпайп" намагається вирішити дефіцит кадрів за рахунок покращення соцпакету й навчання

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА