Інтерфакс-Україна
15:48 24.06.2022

Україна має будувати на кордоні комплекси для навантаження зерна – міністр агрополітики

2 хв читати
Україна має будувати на кордоні комплекси для навантаження зерна – міністр агрополітики

Україна має прискорити експорт сільгоспкультур шляхом встановлення на західному кордоні спеціальних комплексів, що дають змогу розвантажувати вантажівки-зерновози біля кордону з Польщею та переправляти їхній вміст через кордон за допомогою так званих точок перевантаження.

Як повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства з посиланням на його главу Миколу Сольського в п'ятницю, Україна значно наростить темпи експорту сільгоспкультур, оскільки зможе уникнути митного оформлення зерновозів на прикордонних пунктах та необхідності для них перетинати кордон із Польщею на виїзд і для повернення.

"На західному кордоні я бачу наразі три речі. Перша - компанії власники діючих елеваторів і далі розвивають їх із прицілом на збільшення обсягів навантаження... Друга - поруч із кордоном активно беруть у користування діючу інфраструктуру (там є вузька і широка залізничні колії), купують перевантажувачі, транспорт, склади для зберігання і займаються перевантаженням зерна. Це так звані точки перевантаження", - наводить відомство слова Сольського.

Третьою міністр назвав пропозицію українському бізнесу збудувати комплекси з перевалки зерна в кількох точках біля кордону з Польщею. Він уточнив, що протягом місяця-двох міністерство планує зробити підприємцям відповідну пропозицію.

Сольський наголосив, що Мінагрополітики наразі нарощує експорт зернових з України шляхом спрощення митної документації та розвитку зернових коридорів у бік Польщі (Верхрата – Рава-Руська, Медика – Шегині, Кросьценко – Смільниця). Також йдеться про спільний контроль митників та прикордонників із країнами-сусідами ЄС та про будівництво елеваторів у певних прикордонних точках.

Як повідомлялося, міністр сільського господарства Польщі Генрик Ковальчик у червні заявив, що Польща щомісяця може транспортувати для перевалки до третіх країн не більше ніж 1,5 млн тонн сільгоспкультур, тоді як їхній щомісячний експорт з України до російського вторгнення та блокади чорноморських портів перевищував 5 млн тонн.

Раніше президент США Джозеф Байден запропонував будувати зерносховища в Польщі на кордоні з Україною, щоб полегшити вивезення українського зерна до Європи залізницею.

До початку війни Україна щомісяця експортувала до 5 млн тонн сільгосппродукції через порти Одеси та Миколаєва, проте наразі через їх морську блокаду Росією країна може щомісяця перевозити близько 1 млн тонн зернових альтернативними шляхами.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

Повернення до довоєнних умов агроторгівлі не буде, напрацюємо компромісний варіант співпраці – міністр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА