Інтерфакс-Україна
07:54 22.04.2022

Україна потребує до $7 млрд підтримки щомісячно

2 хв читати
Україна потребує до $7 млрд підтримки щомісячно

Російські військові націлені на знищення всіх об'єктів в Україні, які можуть бути економічною базою для життя, Україна потребує підтримки обсягом до $7 млрд щомісяця, заявив президент країни Володимир Зеленський відеозв'язком на Міністерському круглому столі на підтримку України в рамках "Весняних зустрічей 2022 року" Світового банку та МВФ.

"Наразі нам потрібно до $7 млрд США щомісяця, щоб компенсувати економічні втрати. І нам знадобляться сотні мільярдів доларів, щоб потім все це відновити. Я впевнений, що всі ви бачили ці розрахунки", – зазначив Зеленський.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, який виступав за ним, зазначив, що Росія руйнує економічний потенціал України: всі види інфраструктури зараз піддаються масованим ударам: авіаційним і артилерійським. За його словами, тактика Росії полягає також у тому, щоб створити міграційну кризу: безліч населених пунктів повністю зруйновано, і Маріуполь, на жаль, - лише один із прикладів, оскільки є ще Волноваха, Харків, Бородянка та багато інших міст. В результаті 12 млн людей змушені були залишити свої будинки.

Глава уряду зазначив, що ВВП України цього року може впасти на 30-50%, а попередній аналіз прямих та непрямих втрат через війну вже дає показник $560 млрд.

"Якщо не зупинимо разом, то втрати буде збільшено. У березні 60% підприємств повністю або частково припинили роботу. У квітні бюджет становитиме лише 50% від звичайного", – заявив Шмигаль.

За його словами, бюджет потребує щомісячної підтримки від $4 млрд до $5 млрд.

Прем'єр додав, що існують ще й екологічні ризики, як приклад навів шахти та ЧАЕС.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Заступником голови НБУ став директор його департаменту монетарної політики та економаналізу Лепушинський

Україна закликала ПАРЄ посилити міжнародні механізми захисту продовольчої безпеки

Оптові ціни на свинину наступного тижня знизяться на 5,4% - галузева асоціація

НКРЕКП розгляне тарифи "Укренерго" на 2026р після очікуваного рішення уряду щодо зменшення витрат на технологічні втрати

Мінфін проводить консультації з бізнесом щодо ПДВ для ФОПів - Марченко

На конкурс на 4 незалежних членів наглядової ради "Енергоатому" подалися 83 кандидати

Кабмін схвалив Дорожню карту у сфері закупівель для наближення до стандартів ЄС та затвердив заходи на 2025-2027 рр.

ФГВФО до 8 грудня включно визначить інвестора неплатоспроможного РВС Банку з 3 претендентів

Житлова підтримка людей та відновлення регіонів є пріоритетом програм Мінрозвитку на 2026 рік

АМКУ оштрафував на 2,2 млн компанію американця Піацци за придбання 14 підприємств "Укрлендфармінгу" без дозволу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА