11:49 30.06.2021

НБУ дозволив уповноваженим установам продавати готівкову інвалюту фізособам за безготівкову гривню

2 хв читати
НБУ дозволив уповноваженим установам продавати готівкову інвалюту фізособам за безготівкову гривню

Національний банк України (НБУ) працює над розвитком валютної лібералізації, зокрема, з 30 червня регулятор дозволив уповноваженим установам продавати готівкову іноземну валюту фізичним особам за безготівкові гривні - через платіжні пристрої з використанням електронного платіжного засобу, повідомила прес-служба НБУ.

Відповідні зміни затверджено в постанові правління НБУ №62 від 29 червня, яка оприлюднена на сайті центробанку та починає діяти 30 червня.

Крім того, документ дозволяє уповноваженим установам купувати та продавати готівкову інвалюту фізичним особам за безготівкові кошти в гривні в касах уповноважених установ, їхніх відокремлених підрозділів, пунктах обміну іноземної валюти.

Згідно з постановою, банки зможуть здійснювати операції з купівлі та продажу банківських металів із фізичною поставкою за безготівкові кошти в гривні фізособам, а також операції з продажу банківських металів у вигляді монет - юридичним особам.

Регулятор також дозволив фізособам-резидентам проводити відповідні операції за участю резидента-торговця цінними паперами.

Зазначається, що для здійснення інвестиції кошти в іноземній валюті переказуватимуться з поточного рахунку громадянина в банку на поточний рахунок торговця, відкритий у цьому самому банку, з подальшим їх переказом за кордон або на поточні рахунки нерезидентів, відкриті в Україні.

Крім цього, НБУ вніс до списку виключень із річного електронного ліміту операції з відшкодування резидентом-боржником коштів нерезиденту гаранту, який виконав забезпечене гарантією чи порукою зобов’язання резидента боржника перед резидентом-кредитором.

Постанова також знімає обмеження терміну на коригування помилкової інформації в повідомленні про договір, наданому банком в автоматизовану інформаційну систему (АІС) НБУ "Кредитні договори з нерезидентами".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Обіцяні G7 та ЄС кошти Україні від російських активів не зменшують розміру українських претензій до РФ у судах - міністр юстиції

Сформовано наглядову раду "Енергоатому"

Запуск механізму кешбеку за програмою "Купуй українське" заплановано на початок вересня

Малий і середній бізнес може отримати грант на розвиток власного експорту в сумі до EUR40 тис. - Мінекономіки

АМКУ дозволив "Укрнафті" отримати в управління активи "Татнафти"

Консультативна рада Мінекономіки запропонувала створити економічні кластери в західних областях України для розвитку промисловості

Рада прийняла за основу законопроєкт про реформу промислового забруднення - Железняк

Напрацьовуються рішення щодо забезпечення скрапленим газом вразливого населення прифронтових територій Харківщини - Мінреінтеграції

Крос-курси основних світових валют 20 червня на 16.01

Офіційні (облікові) курси банківських металів на 21 червня - НБУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА