Інтерфакс-Україна
12:00 27.04.2021

Депозити перестали дешевшати, але кредити поки що не подорожчають - Рожкова

1 хв читати
Депозити перестали дешевшати, але кредити поки що не подорожчають - Рожкова

Перший заступник глави Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова відзначила припинення зниження ставок за депозитами з початку квітня, проте заперечує можливість зростання ставок за кредитами найближчим часом.

"Із початку квітня ставки за депозитами припинили знижуватися. Чи підштовхне це вгору ставки за кредитами? На цьому етапі, вважаю, що ні. Оскільки спред (різниця між кредитними та депозитними ставками) залишається достатнім, щоб забезпечити отримання процентного доходу", - написала вона у Facebook у вівторок.

За її словами, стабілізація процентних ставок за депозитами сприятиме переорієнтації частини коштів із споживання на заощадження та стримуватиме тиск на інфляцію.

Водночас Рожкова не виключає необхідності продовжувати цикл підвищення облікової ставки, оскільки інфляційний тиск може виявитися недооціненим через існування високого рівня невизначеності.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Оприлюднено алгоритм отримання держсертифікатів на право легально працювати з тваринами

Біржовий продаж лісу "Лісів України" з II-кв.-2026 враховуватиме рейтингування доброчесності покупців – Соболев

Відмова від перевалки українського зерна загрожує банкрутством польських транспортних компаній – ЗМІ

Оприлюднено алгоритм отримання держсертифікатів на право легально працювати з тваринами

Система е-аудиту з використанням файлів SAF-T UA запрацювала в Україні з 1 січня

Доходи держбюджету-2025 зросли на 24%, видатки - майже на 20% - Підласа

Глава Мінекономіки анонсував запровадження повного цифрового контролю за лісозаготівлею

Бізнес занепокоєний ризиками через скорочення строків повернення акцизних марок, закликає уряд переглянути їх

В Україні набув чинності закон про виноградарство і виноробство

Набрали чинності зміна до ДБН "Планування та забудова територій" та новий ДБН "Мости і труби"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА