17:41 08.04.2021

"Укрлендфармінг" заручився підтримкою 151 депутата в запиті до генпрокурора про переслідування власника агрохолдингу Бахматюка

3 хв читати
"Укрлендфармінг" заручився підтримкою 151 депутата в запиті до генпрокурора про переслідування власника агрохолдингу Бахматюка

Депутатське звернення генеральному прокуророві Ірині Венедіктовій направив 151 народний депутат, підтримавши запит колективу групи компаній "Укрлендфармінг" у зв'язку з п’ятирічним кримінальним переслідуванням керівника і засновника групи Олега Бахматюка з боку Національного антикорупційного бюро.

"У нас викликає серйозне занепокоєння п'ятирічне переслідування НАБУ цього підприємства без жодного доведеного в суді порушення з боку компанії та її засновника", - йдеться в переданій агентству "Інтерфакс-Україна" копії документа, підписи під яким поставили і представники опозиційних фракцій, і "Слуги народу".

У ньому перераховані дві справи: проти "дочки" "Укрлендфармінгу" агрохолдингу "Авангард" за підозрою в нібито незаконному відшкодуванні ПДВ під час будівництва птахофабрик "Авіс" та "Чорнобаївська" і про рефінансування Нацбанком VAB Банку, що належав Бахматюку.

У документі зазначено, що першу справу закрила Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП), потім її відновив генпрокурор Руслан Рябошапка, і знову її закрито у зв'язку з відсутністю складу злочину, а другу справу п'ять разів закривали різні слідчі органи і за рішенням суддів з тієї самої причини.

У зв'язку з тим, що весь цей час "Укрлендфармінг" і бюджет зазнають фінансових та репутаційних втрат, депутати просять генпрокурора взяти під особистий контроль додержання законності в зазначених справах і виконання рішення Печерського суду від 21 січня цього року розглянути клопотання адвоката Бахматюка забрати справу VAB Банку у НАБУ.

Як повідомлялося, в листопаді 2019 року Міністерство внутрішніх справ України за заявою НАБУ оголосило в розшук Бахматюка і його сестру, гендиректора "Авангарду" Наталію Василюк у справі про видачу Нацбанком стабкредиту VAB Банку. Раніше детективи НАБУ повідомили про підозру у зазначеній справі екс-першому заступнику глави НБУ, голові правління Райффайзен Банку Аваль Олександру Писаруку, члену Ради НБУ Миколі Каленському та голові департаменту банківського нагляду НБУ Аллі Шульзі, а також ще чотирьом особам, пов'язаним із банком та "Укрлендфармінгом". Наразі цих осіб відпущено під заставу.

Бахматюк і Писарук, у свою чергу, відкинули всі обвинувачення і вважають цю справу сфабрикованою. На думку Бахматюка, вона спрямована на те, щоб зірвати домовленості з кредиторами, і пов'язана з конфліктом інтересів директора НАБУ Артема Ситника. Бізнесмен звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням втрутитися в ситуацію.

"Укрлендфармінг" є одним із найбільших агрохолдингів у Євразії. Вирощує зернові, велику рогату худобу, здійснює дистрибуцією техніки, добрив та насіння. "Авангард", що входить до нього, є найбільшим в Україні виробником яєць та яєчних продуктів.

За словами Бахматюка, за останні півтора року "Авангард" скоротив виробництво яєць удвічі - до 170 млн яєць на місяць, а їх експорт - увосьмеро, до 20 млн на місяць, поголів'я у тваринництві впало в 3,3 раза - до 15,7 тис., чисельність працівників скоротилася з 30 тис. до 17,3-17,5 тис. Він повідомив, що "Укрлендфармінг" намагається утримувати земельний банк в оренді близько 470-475 тис. га після його зменшення на 170 тис. га та елеваторну мережу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Голова ЄК домовилася про вільну торгівлю з країнами МЕРКОСУР

Апеляційний суд відмовив прокуратурі в арешті рахунків найбільшого ТРК Кривого Рогу

ЄІБ виділив понад EUR60 млн на відновлення доріг та оновлення міського транспорту в Україні

Шмигаль про необхідність 20 тис. грн зарплати для бронювання: Це справді принцип "воюй або працюй"

Корпорація "Біосфера" планує будівництво виробництва сміттєвих пакетів в Узбекистані

Голова корпорації "Біосфера" допускає виведення її на біржу через 5-7 років

Корпорація "Біосфера" у 2025 р. планує подвоїти оборот у Європейському кластері та довести його до EUR30 млн

Торговельні центри в регіонах відчувають складнощі з переходом на імпортну електроенергію

Критичним фактором для імпорту є ціна е/е в Європі, а не прайскепи, – глава Київського офісу Секретаріату ЕС

Київ затвердив бюджет столиці на 2025 рік із доходом понад 90,6 млрд грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА