19:21 23.03.2021

Економічним пріоритетом України в умовах COVID-19 є розвиток галузевої співпраці та лібералізація торгівлі з іноземними державами

2 хв читати
Економічним пріоритетом України в умовах COVID-19 є розвиток галузевої співпраці та лібералізація торгівлі з іноземними державами

Заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква заявив про необхідність розширення в умовах COVID-19 торговельних можливостей України шляхом укладення угод про вільну торгівлю з іноземними державами та поглиблення співпраці з міжнародними економічними організаціями й регіональними об'єднаннями, повідомляє прес-служба глави держави.

"Подальша лібералізація торгівлі України з країнами світу – пріоритет для України та надважке завдання в умовах "ковідного протекціонізму", - сказав Жовква під час засідання Ради Торгово-промислової палати України (ТПП) у вівторок.

Він також наголосив на незмінності курсу України на європейську інтеграцію і важливість розвитку торговельно-економічної співпраці та галузевої співпраці з ЄС. Так, відзначалася необхідність подальшої імплементації Угоди про асоціацію з ЄС та її адаптації до реалій сьогодення, укладення договору з ЄС про "промисловий безвіз", залучення України до реалізації Європейського зеленого курсу, укладення Договору про спільний авіаційний простір, інтеграції енергетичних ринків України і ЄС, наближення України до Єдиного цифрового ринку Євросоюзу.

За словами Жовкви, в частині співпраці з міжнародними економічними організаціями "окрім МВФ та Світового банку, ефективна взаємодія з якими є важливою запорукою макрофінансової стабільності України, відзначено важливість розбудови співпраці нашої країни з Організацією економічного співробітництва та розвитку, Асоціацією держав Південно-Східної Азії, а також у межах Угоди про регіональне всеохоплююче економічне партнерство (RCEP)".

У цьому контексті він наголосив на важливості розвитку інституціональної структури іноземних дипломатичних установ у сфері економічної дипломатії та визначення для них цільових практичних завдань щодо просування українського експорту.

Заступник керівника Офісу президента відзначив необхідність подальшого поглиблення взаємодії між бізнесом і владою на тлі складних викликів для економіки держави, спричинених негативними наслідками пандемії COVID-19 і російської агресії.

У зв'язку з цим Жовква подякував ТПП за практичну допомогу вітчизняному бізнесу у виході на ринки іноземних держав, а також за рівень співпраці палати з державними органами в контексті просування зовнішньоекономічних інтересів України.

Також він зазначив, що "є нагальна необхідність зміни структури експорту України шляхом просування на зовнішні ринки вітчизняної продукції з високою доданою вартістю, а також пріоритетності утримання традиційних та освоєння нових зовнішніх ринків".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ICU погіршив прогноз зростання ВВП України у 2024 р. до 4,1% за покращення прогнозу інфляції до 6,4%

Фінансовий та операційний директори Ощадбанку перейшли в правління Сенс Банку

Зростання ВВП України за 3 міс.-2024 прискорилося приблизно до 4,5% - оцінка Мінекономіки

Кабмін продовжив чинний тариф на е/е для населення до 31 травня 2024 р.

Прем'єр: Пільгову ціну на газ продовжено до кінця літа, на світло - до кінця весни

НКЦПФР попередила ринок про ризик втрати ліцензій біржами ПФТС і УБ і запропонувала розглянути опцію створення нової біржі

НБУ відмовився в базовому сценарії від допущень щодо тривалості війни та повернув альтернативний сценарій

Майже три чверті роботодавців відчувають дефіцит кадрів і мають намір підвищити зарплату у 2024 р. - опитування ЄБА

Заступниця голови ОП Мудра: Конфісковані активи РФ необхідно спрямувати на відновлення і захист енергетики

Порт "Чорноморськ" відновив відвантаження агропродукції на експорт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА