Інтерфакс-Україна
11:20 18.03.2021

Міненерго відкликало для перегляду концепцію реформування вугільної галузі

2 хв читати
Міненерго відкликало для перегляду концепцію реформування вугільної галузі

Міністерство енергетики України відкликало для перегляду концепцію реформування вугільної галузі, повідомила прес-служба міністерства у середу ввечері.

"Ми відкликали концепцію, яку раніше підготували, щоб переконатися, що ми справді зробимо ефективну вертикально інтегровану компанію на базі "Центренерго". Ми готові повністю сприяти, якщо новостворена компанія справді працюватиме як годинник і вчасно виплачуватиме гроші", - наведено у повідомленні слова глави Міненерго Юрія Вітренка.

За його словами, Україна не має наміру відмовлятися від реформування галузі й трансформації вугільних регіонів, продовжить співпрацю з німецькими партнерами, які надають підтримку.

Як повідомлялося, проект концепції реформування вугільної галузі передбачав, що шахти будуть розділені на три категорії. Першу категорію становитимуть шахти, які належать до ресурсної бази ПАТ "Центренерго". До другої категорії належатимуть шахти подвійного призначення, які видобувають вугілля, яке можна використовувати в енергетиці та металургії. Третю категорію становитимуть шахти, що підлягають приватизації не лише як вугледобувні підприємства, а й як цілісні майнові комплекси, зокрема з метою перепрофілювання.

Отже, держава хоче піти від управління вугільним сектором, приватизувавши перспективні та ліквідувавши глибоко збиткові шахти.

У Міненерго прогнозували, що концепція після узгодження всіма зацікавленими органами буде схвалена урядовим комітетом ще на початку 2021 року, а потім затверджена Кабінетом Міністрів.

Як повідомлялося, Україна у 2020 році скоротила видобуток рядового вугілля на 7,7% (на 2 млн 406,3 тис. тонн) порівняно з 2019 роком - до 28 млн 818,1 тис. тонн, зокрема видобуток підприємств Міненерго знизився на 19,5% (на 693,5 тис. тонн), до 2,872 млн тонн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Номінаційний комітет затвердив незалежних членів нової наглядової ради "Енергоатома" - Свириденко

Податкові надходження до держбюджету України у 2025 році зросли на 20,2% - ДПС

Доходи загального фонду держбюджету в 2025 попередньо виросли на 22,4% – Мінфін

ПФУ профінансував грошову виплату на придбання твердого палива майже для 9 тис. сімей з ВПО

НБУ з 31 грудня пом’якшує валютні обмеження для резидентів Defence City

За підсумками перших двох спецаукціонів 423 МВт нових балансуючих потужностей уже в енергосистемі – "Укренерго"

Кабмін погодив пропозицію Мінекономіки щодо запуску "Національного чеку"

Кабмін продовжив обмеження експорту лісу та металобрухту до кінця 2026р.

ПриватБанк виставив на аукціон право оренди стадіону "Дніпро-Арена" та тренувальної бази

Собівартість будівництва житла в Україні у 2026р помірно зростатиме у межах 10-15% – прогноз забудовників

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА