20:31 10.02.2021

"Кернел" запросив у АМКУ дозвіл на купівлю "КаскадАгро" та ще 12 агрокомпаній Хомутинніка

2 хв читати
"Кернел" запросив у АМКУ дозвіл на купівлю "КаскадАгро" та ще 12 агрокомпаній Хомутинніка

Агрохолдинг "Кернел", один із найбільших в Україні, може придбати агрохолдинг "КаскадАгро" у свого міноритарія, українського бізнесмена та екс-народного депутата Віталія Хомутинніка.

Відповідну заявку Kernel Holding S.A. на отримання дозволу на купівлю понад 50% у ТОВ "КаскадАгро" і ще 12 агрокомпаніях розгляне Антимонопольний комітет України (АМКУ) на засіданні 11 лютого.

На початку серпня 2020 року АМКУ вже видав схожий дозвіл на купівлю цих компаній керівнику юридичного бюро "Гарез і Партнери", засновнику мережі пекарень "Волконський", інвестору (ресторанна справа, цифрові проекти, енергетика) Олександру Гарезу через підконтрольну йому компанію Agartha Fund L.P. (Абу-Дабі, ОАЕ).

Йдеться, зокрема, про ПСП Агрофірма "Відродження", ПП "Сосницькі аграрні інвестиції", ПП "Червонянські аграрні інвестиції", СТОВ "Нива", ТОВ "Красноколядинське", ТОВ "Агродмитрівське", ТОВ "Україна", ПП "Коропські аграрні інвестиції" (всі - Чернігівська обл.) і ТОВ "Агро-Поліс", ПП "Червонослобідське-2", ПП "Засулля-5", ПСП "Агросвіт" (усі - Сумська обл.).

Згідно з Єдиним держреєстром юридичних і фізичних осіб, кінцевим бенефіціаром усіх агропідприємств є Хомутиннік, переважно через кіпрську Cacique Limited.

З цієї групи компаній сім ("Червонослобідське-2", "Засулля-5", "Агросвіт", "Коропські аграрні інвестиції", "Червонянські аграрні інвестиції", "Сосницькі аграрні інвестиції" та "Нива") вже належали "Кернел" після придбання ним влітку 2017 року агрохолдингу "Українські аграрні інвестиції", проте восени того самого року Хомутиннік отримав право на їх придбання у "Кернел" і потім реалізував його.

Відповідно до інформації на сайті Cascade Investment Fund (Кайманові о-ви) агрохолдинг Хомутинніка "КаскадАгро" має земельний банк 43 тис. га, два елеватори загальною потужністю одноразового зберігання 105 тис. тонн і дві ферми.

Cascade Investment Fund у жовтні 2015 року придбав 5% акцій "Кернел", а до кінця 2017 року збільшив свій пакет до 6,59%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Бізнес у лютому поліпшив оцінки ділової активності - опитування НБУ

Канада забороняє непрямий імпорт російських алмазів масою понад карат

Шмигаль: У планах видати близько 12 тис. пільгових іпотек за програмою "єОселя" у 2024 році

Болгарія припиняє імпорт нафти з Росії

Шмигаль: Друга зима в умовах повномасштабного вторгнення минула без блекаутів і без застосування графіків відключень

Європейські партнери поки що не зверталися до Міненерго щодо продовження транзиту газу із РФ - заступниця міністра

Міністр фінансів США не вважає заморожені активи РФ альтернативою американській допомозі Україні

"Епіцентр Агро" у 2024 р. відновить роботу насіннєвого заводу в Хмельницькій області

Питання підвищення тарифів на комунальні послуги для населення навіть не обговорюється в уряді - заступниця глави Міненерго

Запаси газу в ПСГ України становлять 8,5 млрд куб. м, вугілля 1 млн тонн - заступник міністра енергетики

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА