Інтерфакс-Україна
13:33 25.01.2021

"Енергоатом" не вірить у наміри депутатів ухвалити закон про випуск ОВДП для погашення боргів перед атомниками

2 хв читати

Працівники ДП "НАЕК "Енергоатом" висловили сумнів у здатності та намірах Верховної Ради ухвалити закон про випуск облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) із метою погашення боргів за електроенергію перед атомниками, йдеться у відкритому зверненні колективу компанії від 25 січня, підписаному в. о. президента НАЕК Петром Котіним та головою профспілкової організації компанії Олексієм Личем.

"Шановні народні депутати, "автори" законопроекту №4624 про випуск ОВДП для "Енергоатома". Вдячні вам за "турботу". Проте воліємо відмовитися грати з вами в наперстки. Подання законопроекту, за який ви насправді не збираєтеся голосувати, – це спроба відвернути увагу та обґрунтувати дерибан 10 млрд грн кредиту держбанків на користь "зеленої" генерації. Ми розуміємо: той шалений тиск на НКРЕКП та ДП "Гарантований покупець", який ви організували разом із вашими господарями, повинен принести результат. Інакше ви залишитеся без премії", ‒ йдеться в заяві.

Законопроект №4624 про внесення змін до держбюджету на 2021 рік із метою підтримки "Енергоатома" було зареєстровано у Верховній Раді 22 січня. Поки що текст документа не оприлюднено.

Наразі загальна дебіторська заборгованість НАЕК "Енергоатом" перевищує 24 млрд грн.

Як повідомлялося, Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 16 січня наказала ДП "Гарантований покупець" спрямувати щонайменше 50% коштів, отриманих від НЕК "Укренерго" за рахунок залучення кредитів держбанків на 10,25 млрд грн, на погашення заборгованості перед ДП "НАЕК "Енергоатом".

Проте, згідно з попереднім проектом рішення на сайті регулятора, ДП "Гарантований покупець" мало кошти, отримані від ПрАТ НЕК "Укренерго" у рамках кредиту, наданого Ощадбанком, Укргазбанком та Укрексімбанком, спрямувати на погашення заборгованості, накопиченої в 2020 році перед виробниками електроенергії, окрім заборгованості перед виробниками ресурсу з альтернативних джерел.

Свою позицію Українська вітроенергетична асоціація, Українська асоціація відновлюваної енергетики та Європейсько-українське енергетичне агентство виклали в листі від 12 січня на адресу голови НКРЕКП Валерія Тарасюка, а також, зокрема, голови центру вирішення спорів і переговорів Секретаріату Енергетичного Співтовариства Дірка Бушле, посла ЄС в Україні Матті Маасікаса, регіонального директора Світового банку в справах Східної Європи Арупа Банерджі, керуючого директора ЄБРР в країнах Східної Європи Маттео Патроне, регіонального керівника МФК у Білорусі, Молдові, Україні Джейсона Пеллмара.

Раніше низка бізнес-спільнот виступила категорично проти пропонованого рішення, наполягаючи на погашенні за рахунок цих коштів 40% боргів перед ВДЕ до 1 серпня 2020 року в сумі близько 9 млрд грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

Темпи експорту зерна відстають на 5 млн тонн від минулорічних - Мінагрополітики

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА