15:17 14.12.2020

Moody's відкликало рейтинг "Ca" "російських" євробондів України 2013 року на $3 млрд

2 хв читати
Moody's відкликало рейтинг "Ca" "російських" євробондів України 2013 року на $3 млрд

Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service відкликало пріоритетний незабезпечений рейтинг уряду України "Ca" з єврооблігацій на $3 млрд, які Україна продала в грудні 2013 року і які наразі є предметом спору між Україною та Росією в британських судах.

"Moody's вирішило відкликати рейтинг із причин ділового характеру", - зазначено в повідомленні.

Як повідомлялося, 17 лютого 2016 року The Law Debenture Trust Corporation plc, яка представляє інтереси РФ як власника випуску євробондів України на $3 млрд, за дорученням Мінфіну Росії подала до Високого суду Лондона (High Court of Justice of England and Wales) позов про стягнення заборгованості за єврооблігаціями. Суд 29 березня 2017 року схвалив прискорений розгляд зазначеного позову, фактично відкинувши основні заперечення України і погодившись з наявністю у неї зобов'язань за єврооблігаціями. Своїм рішенням суд зобов'язав Україну виплатити Росії номінальну вартість єврооблігацій на $3 млрд, суму нездійсненого купонного платежу на $75 млн, а також штрафні відсотки, що нараховуються в сумі $674 тис. за кожен день прострочення і частину витрат у рамках розгляду.

Однак після скарги України у вересні 2018 року апеляційний суд постановив, що суд першої інстанції має розглянути справу за повною процедурою, оскільки аргумент про те, що випуск єврооблігацій було зроблено під тиском Росії, не може бути відхилений без проведення всеосяжного судового процесу.

Верховний суд Великобританії 9-12 грудня 2019 року розглядав скарги України і Росії на це рішення апеляційного суду щодо спору про випущені у 2013 році Україною єврооблігації на $3 млрд і відклав ухвалення рішення.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Усі контракти на деревину для фортифікаційних споруд, укладені Харківською обладміністрацією, безавансові

"Укренерго" завтра планує обмежувати енергопостачання тільки промисловості

Шмигаль: Завдання кожного міністерства та міністра забезпечити енергетичну автономність установ критичної інфраструктури

Шмигаль: Енергосистема цілісна і працює стабільно, проте генерації електроенергії не вистачає

"Укренерго" підтверджує запровадження обмежень е/е з 19:00 до кінця доби, просить економити

Відкриття аеропорту у Львові допоможе закрити небо над Україною - голова Львівської ОДА

Глава Мінекономіки скасувала наказ про бронювання Glovo, Visa, Favbet Tech, компанії заявляють про своє законне право на бронювання

Низка обленерго повідомляють про зміну в їхніх регіонах тривалості обмежень е/е у п'ятницю

Стефанішина допускає продовження режиму "торговельного безвізу" на 2025-2026 роки

Делегація України в Аргентині й Чилі пропонує вільну торгівлю та участь у відновленні - Мінекономіки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА