Інтерфакс-Україна
10:59 11.12.2020

ДІЯРУ підтвердила готовність блоку №1 Рівненської АЕС працювати до 2030

2 хв читати
ДІЯРУ підтвердила готовність блоку №1 Рівненської АЕС працювати до 2030

Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) за результатами державної експертизи звіту з періодичної переоцінки безпеки підтвердила готовність першого блоку Рівненської АЕС безпечно працювати до 2030 року, повідомила прес-служба НАЕК "Енергоатом".

Питання подальшої експлуатації ядерної установки блоку було розглянуто на засіданні колегії ДІЯРУ у форматі онлайн-конференції 10 грудня.

У НАЕК нагадали, що термін експлуатації блоку в 2010 році було продовжено на 20 років з умовою проведення переоцінки безпеки кожні десять років шляхом надання відповідного звіту регулятору.

"Експертиза не виявила недоліків, які ставили б під сумнів можливість експлуатації першого енергоблоку РАЕС протягом наступних десяти років - до 2030 року. Ба більше, можливість експлуатації окремих критичних для безпеки елементів обґрунтована до 2040 року", - наголошується в повідомленні.

За словами генерального директора Рівненської АЕС Павла Павлишина, всіх заходів щодо підвищення безпеки було вжито в передбачений термін, а наявні відхилення від норм і правил усунули згідно з графіком.

"Загальний висновок колегії: довгострокова експлуатація енергоблоку №1 Рівненської АЕС можлива до 22 грудня 2030 року", - резюмують в "Енергоатомі".

Як повідомлялося, в грудні 2010 року ДІЯРУ продовжила терміни експлуатації блоків №1 і №2 Рівненської АЕС (на 20 років), листопаді-2013 - блоку №1 Южно-Української АЕС (10 років), грудні-2015 - блоку №2 Южно-Української АЕС ( 10 років), вересні 2016 - блоку №1 Запорізької АЕС (10 років), у жовтні 2016 - блоку №2 Запорізької АЕС (10 років), листопаді-2017 - блоку №3 Запорізької АЕС (10 років), у липні 2018 - блоку №3 Рівненської АЕС (20 років), у жовтні-2018 - блоку №4 Запорізької АЕС (10 років), в липні-2019 - блоку №1 Хмельницької АЕС (на 10 років).

Рівненська АЕС розташована на північному заході Рівненської області. На станції експлуатують чотири енергоблоки сумарною потужністю 2835 МВт: блок №1 (ВВЕР-440) потужністю 420 МВт із 1980 року, блок №2 (ВВЕР-440) потужністю 415 МВт із 1981 року, блок №3 (ВВЕР-1000) потужністю 1000 МВт із 1986 року, блок №4 (ВВЕР-1000) потужністю 1000 МВт із 2004 року.

"Енергоатом" є оператором усіх чотирьох діючих АЕС України, експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами, загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Нафтогаз" досяг угоди про продовження строків погашення єврооблігацій на EUR1,2 млрд до 2032-2033 років – Корецький

Нацдепозитарій України очолить керівник управління корпоративних прав та депозитарної діяльності НБУ Супрун

Перегляд тарифів на передачу е/е необхідно супроводжувати переходом до адресної підтримки споживачів – звернення УАВЕ

З початку війни в Україні встановлено 703 МВт ВЕС – глава УВЕА

Україна може отримати до 8,2 млн т вторинної сировини з відходів від руйнувань – дослідження ПРООН

ДМС: імпорт за 5 міс.-2026 зріс на 30%, експорт – лише на 4%

Фон дер Ляєн: у сфері торгівлі ми пропонуємо вперше обмежити риболовство, заборонити допоміжне обладнання для дронів та інше

Потреби газової генерації в газі становлять орієнтовно 2,5-3 млрд куб. м на рік – топменеджер "Нафтогазу"

Інфляція в Україні у травні знизилася до 0,9%, в річному вимірі – до 8,2% – Держстат

NovaPay розмістив 14-й випуск облігацій обсягом 200 млн грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА