11:04 02.10.2020

Молдова зберігатиме запас газу в ПСГ України - ОГТСУ

2 хв читати
Молдова зберігатиме запас газу в ПСГ України - ОГТСУ

Молдова зберігатиме запас газу в підземних сховищах (ПСГ) України, повідомив голова ТОВ "Оператор ГТС України" Сергій Макогон.

"Уже розпочалися перші постачання. За словами представників "Молдовагаз", протягом жовтня-листопада планується закачати близько 100 млн куб. м газу", - написав він на своїй сторінці у Facebook.

"Питання створення запасу газу для Молдови в Україні ми почали активно опрацьовувати ще влітку 2019 року, коли була невизначеність із продовженням транзиту через Україну. Такий запас гарантує енергетичну безпеку Молдови та знижує залежність від єдиного постачальника газу. Україна стає гарантом регіональної енергетичної безпеки!", - зазначив Макогон.

Згідно з повідомленням АТ "Молдовагаз" у Facebook, компанія розпочала закачування на зберігання природного газу в Україні Трансбалканським коридором. Щодня планується передавати від 1,5 до 3 млн куб. м газу для складування в підземних сховищах, щоб використовувати його в холодну пору року.

"Сумарно в жовтні та листопаді планується закачати на зберігання близько 100 млн куб. м газу. За потреби ці обсяги буде поставлено споживачам АТ "Молдовагаз" у період із грудня 2020 до лютого 2021 року. Сумарне споживання природного газу правобережною частиною Республіки Молдова варіюється в межах 1 млрд куб. м на рік. Понад 80% припадає на холодну пору року", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, Україна увійшла в жовтень 2020 року з рекордними 28 млрд куб. м газу запасів у своїх ПСГ. Станом на 30 вересня запаси сягнули 28,054 млрд куб. м, або 90,6% від загальної проектної місткості сховищ, свідчать оперативні дані АТ "Укртрансгаз".

Минулого опалювального сезону, що тривав із 1 листопада 2019 року до 26 березня 2020 року, запаси газу в ПСГ країни знизилися на 5 млрд 999,57 млн куб. м (з 21 млрд 783,68 млн куб. м до 15 млрд 784,11 млн куб. м).

До системи 12 підземних сховищ "Укртрансгазу", 100% якого належить НАК "Нафтогаз України", загальною місткістю 31 млрд куб. м входять Більче-Волицько-Угерське ПСГ (17,05 млрд куб. м), Угерське (1,9 млрд куб. м), Дашавське (2,15 млрд куб. м), Опарське (1,92 млрд куб. м), Богородчанське (2,3 млрд куб. м), Червонопартизанське (1,5 млрд куб. м), Солохівське (1,3 млрд куб. м), Олишівське (0,31 млрд куб. м), Пролетарське (1 млрд куб. м), Кегичівське (0,7 млрд куб. м), Краснопопівське (0,42 млрд куб. м), Вергунське (0,4 млрд куб. м, розташоване на тимчасово окупованій території).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ощадбанк придбав облігації нового випуску "Нової пошти" на 650 млн грн

"Нафтогаз" і Міноборони почали формування незалежної НР в "Укртатнафті"

Шмигаль доручив Міненергетики та "Укренерго" розробити проєкт постанови щодо справедливих графіків відключень споживачів від електроенергії

Україна виконала всі структурні маяки до очікуваної наприкінці травня місії МВФ щодо 4-го перегляду програми EFF - заступниця міністра фінансів

Тимчасова комісія КМДА щодо "Київміськбуду" запропонує владі докапіталізувати будкомпанію

Зростання реального ВВП України у квітні-2024 сповільнилося до 4,1% - ІЕД

"Укренерго" відмовилося від обмеження енергопостачання з 11:00 до 17:00 вівторка через сонячну погоду

NovaPay конкуруватиме з банками за зарплатні картки

НБУ в понеділок опустив офіційний курс гривні на 24 коп.

Попит на зарядні станції в мережі "Епіцентр" зріс більш ніж увосьмеро

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА