Інтерфакс-Україна
08:57 25.06.2020

ЄК запропонувала проект бюджету ЄС на 2021р обсягом майже 167 млрд євро

1 хв читати
ЄК запропонувала проект бюджету ЄС на 2021р обсягом майже 167 млрд євро

Європейська комісія (ЄК) запропонувала в середу бюджет Європейського союзу на 2021 рік у розмірі 166,7 млрд євро, спрямований на відновлення підірваної COVID-19 економіки.

Ця сума бюджету повинна доповнитись ще 211 млрд євро у вигляді грантів і приблизно 133 млрд євро у вигляді позик з фонду Next Generation EU (наступне покоління ЄС) - тимчасового інструменту відновлення, націленого на мобілізацію інвестицій і перезапуск європейської економіки, зазначається в комюніке Єврокомісії.

Це буде перший бюджет у рамках нового багаторічного фінансового плану ЄС на 2021-2027 роки та перший річний бюджет, запропонований нинішнім складом ЄК на чолі з Урсулою фон дер Ляєн.

"Річний бюджет 2021 року допоможе сотням тисяч людей, компаніям і регіонам подолати кризу і стати сильнішими, ніж раніше, - заявив у зв'язку з цим комісар ЄС з питань бюджету Йоханес Ган. - Щоб це сталося, нам потрібно добитися угоди про довгостроковий бюджет і план Next Generation EU - угоди, яке стане сигналом довіри в усій Європі".

Саміт ЄС, на якому має бути досягнута ця угода, планується провести в Брюсселі орієнтовно в середині липня.

Після узгодження Європарламентом і Радою ЄС довгострокового бюджету на 2021-2027 роки, включно з планом Next Generation EU, Єврокомісія внесе відповідну правку в запропонований нею проект бюджету на 2021 рік.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Темпи відновлення ділової активності у лютому впали до мінімуму за останні два роки - ІЕД

Весняна посівна-2025 стартувала в Україні: у 15 областях засіяно 83 тис. га

Шмигаль: 15 областей засіяли вже 83 тис. га ярих зернових та зернобобових культур

АРМА продасть конфісковані судом облігації на суму майже 1,8 млрд грн

Австрія виділить Україні EUR5 млн на розмінування сільгоспземель і EUR2 млн на підтримку Grain from Ukraine

Українські активісти в Італії та італійські підприємці об’єдналися для підтримки проєктів післявоєнного відновлення України

Ціна квитків на перевезення "Укрзалізницею" для громадян не має збільшуватися - Шмигаль

НЕФКО вже завершило 30 проєктів у межах програми “Зелене відновлення України"

Погроза Трампа запровадити мита у 200% на вина та спиртне з ЄС викликала шок у європейських виробників

Питання можливого переходу в торгівлі України з ЄС з ATM на ст.29 DCFTA є більше політичним – торгпред

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА