Інтерфакс-Україна
20:50 27.05.2020

Зацікавлені країни можуть оскаржити в СОТ рішення України квотувати імпорт міндобрив

2 хв читати
Зацікавлені країни можуть оскаржити в СОТ рішення України квотувати імпорт міндобрив

Країни, зацікавлені в імпорті мінеральних добрив в Україну, у разі введення останньою квот на ввезення цієї продукції можуть вимагати компенсації (поступок) з інших груп товарів або оскаржити це рішення у Світовій організації торгівлі, зазначила партнер юрфірми "Ілляшев та Партнери" Олена Омельченко.

"Застосування квот дозволяється лише за підсумками спеціальних розслідувань. Однак держави СОТ можуть оскаржити такі результати в Органі з врегулювання спорів СОТ у разі порушення процедур і умов Угоди СОТ про застосування захисних заходів. Крім цього, після застосування спецзаходів країни СОТ можуть вимагати компенсації з інших груп товарів під час проведення консультацій", - прокоментувала вона агентству "Інтерфакс-Україна".

Україна на сьогодні застосовує антидемпінгове мито щодо імпорту азотних добрив із РФ. Крім цього, діє торговельне ембарго, нагадала Олена Омельченко.

"Наявність таких обмежувальних заходів надала можливість українському виробнику збільшити обсяг виробництва і підняти ціни на внутрішньому ринку України, а деяким виробниками з ЄС, Білорусі, Узбекистану, Казахстану збільшити імпорт своєї продукції в Україну у зв'язку з дефіцитом", - зазначила юрист.

Водночас Україна минулого року програла Росії спір в СОТ і на сьогодні зобов'язана скасувати антидемпінгове мито щодо російської компанії "Єврохім", а також перерахувати антидемпінгове мито щодо інших російських компаній.

"Для цього було порушено перегляд антидемпінгових мит за заявою компанії "Уралхім". Український виробник, розуміючи безповоротність рішення Органу врегулювання спорів СОТ, розпочав два спецрозслідування, щоб застосувати заходи замість антидемпінгових. Логічно, що для українського виробника ідеально отримати спеціальні заходи, які б перекривали доступ до українського ринку після того, як буде виконано рішення СОТ і скасовано дію антидемпінгового мита", - пояснила Омельченко.

Однак між спеціальними та антидемпінговими заходами є велика різниця, уточнює юрист. Перші можуть застосовуватися до всіх країн походження та експорту, а не лише до РФ, а також можуть бути у вигляді квоти або мита.

"За результатами спецрозслідування Мінекономіки надало основні висновки всім зацікавленим сторонам, де передбачено застосування квоти щодо імпорту добрив незалежно від країни походження та експорту", - зазначила юрист.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НБУ не став продовжувати адмінобмеження P2P переказів 150 тис. грн завдяки жорсткішим самообмеженням ринку

Мінагрополітики розглядає варіанти компенсацій прифронтовим аграріям відміни 30% знижки у перевезенні зерна залізницею

Мінфін понизив ставку потенційних 3,5-річних бенчмарк-ОВДП до 15-15,5% річних

Глава UBS став найбільш високооплачуваним CEO у найбільших банках континентальної Європи у 2024 р.

ПУМБ і "Тімак Агро Україна" оновили програму кредитування добрив під врожай 2025р.

"Агротрейд" почав посівну камапнію-2025 з висіву гірчиці на 600 га

Газовидобувники просять знизити вимоги до якості газу для відновлення після руйнувань внаслідок атак РФ

Заповнюваність готелів у Києві зросла до 42% за підсумками 2024р. - Hotel Matrix

ФГВФО міг би взяти у роботу портфель "поганих кредитів" держбанків – директорка-розпорядниця

ФГВФО прагне до поствоєнної гарантованої суми відшкодування EUR100 тис. та поширення гарантування на юросіб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА