Інтерфакс-Україна
08:01 13.05.2020

ЄБРР очікує зростання економіки України в 2021р на 5% після спаду в 2020-му на 4,5%

2 хв читати
ЄБРР очікує зростання економіки України в 2021р на 5% після спаду в 2020-му на 4,5%

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) допускає V-подібний сценарій для української економіки зі швидким відновленням у 2021-му на 5% після спаду цього року на 4,5%, відповідний прогноз банк опублікував у регіональному звіті в середу .

"Наш базовий сценарій передбачає поступове ослаблення заходів зі стримування і повернення до нормального життя в другій половині року, з деяким стійким негативним впливом на сукупний попит, зокрема в секторах послуг - туризм і готельний бізнес", - прокоментував його регіональний економіст ЄБРР і екс-голова Центробанку Македонії Дімітар Богов в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

У листопаді 2019 року банк прогнозував зростання української економіки в цьому році на 3,5%.

"(Новий) сценарій узгоджується з V-подібним відновленням, і, швидше за все, за спадом у 2020 році піде порівняно швидке відновлення в 2021-му", - зазначив економіст.

Загалом, за оцінками ЄБРР, ВВП країн регіону його діяльності може скоротитися цього року в середньому на 3,5% через вплив коронавірусу, проте в 2021 році можливе зростання на 4,8%.

За прогнозом ЄБРР, економіка України повернеться до зростання в кінці третього кварталу 2020 року. Однак спиратися на ці очікування складно через безпрецедентну невизначеність, зазначив Богів.

"Якщо соціальне дистанціювання буде підтримуватися довше, ніж передбачалося, рецесія може бути набагато глибшою, і знадобляться роки, щоб знову вийти на показники ВВП на душу населення 2019 р.", - йдеться в звіті.

Заходи щодо стримування коронавірусу в регіонах ЄБРР негативно вплинули на внутрішній попит і пропозицію. Зовнішні шоки містять у собі різке падіння цін на товарно-сировинну продукцію, яке вдарило по її експортерам, порушення глобальних ланцюжків постачань, кризу туристичної галузі та скорочення обсягу грошових переказів. Зокрема, для України болючим є падіння цін на метали і зниження обсягу грошових переказів, йдеться в документі.

При цьому, "коронакриза" торкнулася сфери послуг і всіх експортних галузей, крім сільського господарства. Транспортні підприємства, готелі та ресторани, роздрібна торгівля і нерухомість, а також багато малих і середніх підприємств з різних секторів можуть опинитися на межі виживання.

"Очікується, що ці обставини ще більше зашкодять промисловості, яка вже перебувала в стані занепаду до кризи, викликаної Covid-19, і повернуть назад долі багатьох секторів послуг, які швидко росли в останні кілька років", - зазначив Богов.

"Ключовим завданням для уряду є підтримка тих підприємств, які є життєздатними і добре керованими, але виживанню яких загрожує ця надзвичайна криза", - підсумував Дімітар Богов.

Повний текст інтерв'ю буде опубліковано на головній сторінці сайту агентства "Інтерфакс-Україна".

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна отримала $50 млн від Світового банку за проєктом у сфері охорони здоров’я THRIVE

Наступного тижня Україна завершить сезон відбору газу та зосередиться на підготовці до зими – ексміністерка енергетики

НБУ заперечив політичний тиск у справі перевірки банку Порошенка

IWG plc готує відкриття другого Spaces у Києві у 2026 році

Мінсільгосп США підвищив на 3,2% прогноз експорту Україною пшениці в 2024/25 МР

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Виторг від реалізації підакцизних товарів у березні 2025р виріс - ДПС

Комісія першого конкурсу на нову генеруючу потужність відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох учасників

Rozetka передать весь прибуток за продаж товарів "Біосфери" на відбудову зруйнованих складів

БЕБ може створити бібліотеку зразків тютюнової продукції для боротьби з контрафактом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА