13:35 20.12.2019

Україна авансом залучить у 2019 році до 10 млрд грн у рахунок фінансування держбюджету-2020

2 хв читати
Україна авансом залучить у 2019 році до 10 млрд грн у рахунок фінансування держбюджету-2020

Україна до кінця поточного року здійснить додаткові внутрішні запозичення в обсязі до 10 млрд грн у рахунок фінансування держбюджету наступного року.

Відповідне розпорядження №1279 від 18 грудня розміщено на сайті Кабінету Міністрів.

Раніше Мінфін, який виступив ініціатором такого рішення, зазначав, що ці держоблігації буде випущено за умови виконання плану державних запозичень загального фонду держбюджету-2019 і за наявності позитивної динаміки на ринку за найнижчою можливою ціною.

Мінфін зазначав, що можливість створення резервного обсягу бюджетних коштів сприятиме збереженню стабільної позиції уряду й запобіганню кризі ліквідності та платоспроможності на початку бюджетного року.

Можливість таких авансових запозичень з'явилася після нещодавнього ухвалення поправок до Бюджетного кодексу.

Згідно з розпорядженням, кошти від позапланового розміщення держоблігацій до настання нового року буде зараховано на окремий рахунок у Нацбанку і перераховано на єдиний рахунок Держказначейства в перший робочий банківський день 2020 року.

Як повідомлялося, Мінфін на первинних аукціонах із розміщення ОВДП 17 грудня, перших після зниження облікової ставки з 15,5% до 14%, змогло знову помітно опустити криву прибутковості гривневих паперів, яка тепер становить від 11,78% за 2-міс. паперами до 10,9% за 4-річними паперами. Обсяг розміщення становив 6,23 млрд грн.

Крім того, Мінфін провів позаплановий аукціон із продажу ОВДП у євро, які востаннє виставляли півроку тому: за пропозиції у EUR200 млн попит сягнув EUR352 млн, що дало змогу розмістити всі виставлені папери та знизити ставку відсікання до 2,3%, а середньозважену - до 2,22% річних.

На січень наступного року припадає пік платежів за держборгом України. Інвестгрупа ICU оцінює гривневі виплати у понад 21 млрд грн, із яких понад 16 млрд грн - погашення, а валютні - приблизно у $600 млн, із яких левова частка - погашення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА