11:48 01.10.2019

"Нафтогаз" підтвердив номінацію постачання газу для Луганської ТЕС на жовтень - голова "Укренерго"

2 хв читати
"Нафтогаз" підтвердив номінацію постачання газу для Луганської ТЕС на жовтень - голова "Укренерго"

НАК "Нафтогаз України" підтвердив номінацію на постачання природного газу для Луганської ТЕС ("ДТЕК Східенерго") на жовтень, повідомив голова НЕК "Укренерго" Всеволод Ковальчук на своїй сторінці у Facebook.

Раніше "ДТЕК Східенерго" повідомило системному оператору НЕК "Укренерго" про плани відключити Луганську ТЕС від енергосистеми вранці 1 жовтня у зв'язку з припиненням постачань природного газу, на якому станція працює понад місяць через відсутність вугілля антрацитної групи.

Як повідомлялося, Луганська ТЕС, котра працює у відокремленому "острові" наприкінці липня через відсутність постачань вугілля із РФ перейшла на використання природного газу. Майже через місяць, 25 серпня, ТЕС перейшла на роботу одним енергоблоком для зменшення обсягів використання газу. Перед цим, 14 серпня, Кабінет Міністрів, очолюваний на той час Володимиром Гройсманом, зобов'язав НАК "Нафтогаз України" продавати газ для потреб Луганської ТЕС за заниженою ціною, але на наступний день повідомив про відмову від цієї ідеї та плани знайти рішення щодо забезпечення суб'єктів генерації Луганської області енергоносіями без застосування регульованої спеціальної ціни.

Постачання вугілля на ТЕС із квітня 2017 року здійснювалися з активу ДТЕК у РФ - шахтоуправління "Обухівська" (Ростовська обл.), оскільки станція може отримувати вугілля залізницею лише з російської території. Залізничних під'їздів до Луганської ТЕС контрольованою українською владою територією немає. Із червня 2019 року Російська залізниця не підтверджує відвантаження вугілля на адресу Луганської ТЕС через невидачу відповідних квот.

Наразі з об'єднаної енергосистеми України за ланцюгом повітряних ліній 110 кВ можна забезпечити для області лише 80 МВт. У разі зупинення Луганської ТЕС на контрольованій території області виникне дефіцит потужності в 140-220 МВт. Раніше в ДТЕК заявляли про готовність розпочати роботи з переобладнання блоків ТЕС з антрацитового на газове вугілля після ухвалення державою рішення про будівництво залізниці на станцію для доставки вугілля з території України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА