Інтерфакс-Україна
13:57 15.08.2019

"Нафтогаз" розраховує стягнути з "Газпрому" $3 млрд наприкінці 2020 р.

2 хв читати
"Нафтогаз" розраховує стягнути з "Газпрому" $3 млрд наприкінці 2020 р.

НАК "Нафтогаз України" розраховує завершити процес стягнення з ПАТ "Газпром" боргу в $3 млрд наприкінці 2020 року, повідомив виконавчий директор компанії Юрій Вітренко.

"Мій прогноз: до кінця 2020 року ми стягнемо всю суму - близько $3 млрд ($2,6 млрд плюс відсотки - ІФ). Розпочнемо стягнення в середині 2020 року й завершимо до кінця 2020 року", - сказав він в інтерв'ю виданню "Економічна правда".

Вітренко нагадав, що НАК домігся арешту активів "Газпрому" у Великій Британії та Нідерландах, а також обмежувальних заходів у Люксембурзі та Швейцарії, оскільки в цих країнах немає активів російської компанії, які можна було б заморозити.

За його словами, наразі "Нафтогаз" домагається окремих судових рішень для отримання дозволів на реалізацію заарештованих активів.

"В Англії законодавство побудовано так, що якщо заморожені активи зіставні з сумою боргу, то суди чекають на рішення апеляції. В Голландії можна реалізовувати активи до рішення апеляції, але там "Газпром" використав усі правди й неправди: заявив, що вони не отримували повідомлення про початок процесу. В результаті процес затягнувся, слухання за ним будуть лише в грудні", - пояснив Вітренко.

Він також уточнив, що загальна сума оцінки заморожених активів навіть перевищує $3 млрд.

Як повідомлялося, Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу" $4,63 млрд за недопоставку обсягів газу для транзиту. З урахуванням того, що раніше суд підтвердив борг української сторони за постачання газу на $2,018 млрд, за результатами двох арбітражних спорів на постачання і транзит "Газпром" має доплатити "Нафтогазу" $2,56 млрд. "Газпром" ці рішення оскаржив, але українська сторона не хоче очікувати розгляду апеляції та розгорнула полювання на активи "Газпрому" в зарубіжних юрисдикціях.

Через небажання виконати рішення арбітражу борг "Газпрому" перед "Нафтогазом" збільшується майже на $200 млн на рік у вигляді відсотків.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трійку лідерів рейтингу первинних дилерів ОВДП у 2025р сформували Укрексімбанк, ПриватБанк та ОТП Банк

Україна у 2025р. збільшила імпорт вантажних авто на 5,5%

Міненерго припинило повноваження глави "Оператора ринку" Гавви

"Контінентал Фармерз Груп" впровадила е-портал перевізника на базі ERP IT-Enterprise

Колишній член НКЦПФР Бойко планує далі працювати в напрямку розвитку інститутів спільного інвестування

Євроінтеграція відкриє нові можливості, Україна не повинна їх втратити – СЕО "Метінвесту"

Свириденко: Українці вже витратили 11,3 млрд грн "Зимової підтримки"

"Укрфінжитло" готує основу для залучення ринкового фінансування програми "єОселя"

Кількість вакансій на порталі Work.ua зросла в 9 разів у 2025р., середня зарплата - на 22%

Мінекономіки почало напрацьовувати механізми розподілу держдопомоги аграріям з урахуванням рекомендацій Рахункової палати

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА