Інтерфакс-Україна
17:58 22.07.2019

Зеленський підписав указ про протидію рейдерству

2 хв читати

Президент України Володимир Зеленський підписав указ "Про заходи щодо протидії рейдерству".

"Документ містить набір інструментів, що будуть впроваджені найближчим часом для належного захисту власників бізнесу та протидії позбавленню їх майнових прав", - повідомляє прес-служба глави держави у понеділок.

Документ зобов'язує забезпечити перенесення до 2021 року до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, обмеження (обтяження) в їх використанні, зареєстрованих до 1 січня 2013 року в Держреєстрі земель.

Він також зобов'язує Кабінет Міністрів протягом трьох місяців розробити та внести на розгляд Верховної Ради законопроект спрямований на посилення гарантій захисту державою прав на нерухоме майно та їх обтяжень, захисту прав засновників юросіб та протидію рейдерству.

Як повідомляє прес-служба, передбачається внести зміни до програмного забезпечення державних реєстрів, що суттєво знизить ризики і частоту рейдерства.

Серед ключових технологічних змін – автоматичний моніторинг ризикових транзакцій із подальшим підтвердженням/зупиненням реєстраційних дій, створення бек-офісу, що переглядатиме транзакції з підвищеним ризиком, фото- та відеофіксація учасників транзакцій; запровадження додаткового підтвердження здійснення реєстраційних операцій (наприклад, SMS-пароль або MobileID) та додаткової авторизації учасників транзакції (наприклад, ЕЦП).

Документ передбачає створення єдиного електронного реєстру нотаріальних дій, виключення акредитованих суб'єктів із числа суб'єктів, які здійснюють повноваження у сфері державної реєстрації прав на нерухомість.

Крім цього, документ зобов'язує ввести можливість створення на порталі Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців (ЄДРПОУ) документів в електронній формі для держреєстрації, а також здійснення реєстраційних дій в автоматичному режимі без участі державного реєстратора.

Указом також передбачається внести визначення випадків здійснення реєстраційної дії виключно нотаріусом за принципом одночасності; можливість реєстрації на підставі судових рішень, відомості про яких відсутні в ЄДРПОУ, виключно після отримання відповідного судового рішення, достовірність якого завірена електронним підписом тощо.

Крім того, передбачається необхідність визначити критерії ризикованих реєстраційних дій та впровадити їх автоматичний моніторинг; посилити відповідальність за порушення, вдосконалити принципи оскарження рішень, дій або бездіяльності у сфері реєстрації прав на нерухомість тощо.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Італія, Греція і Болгарія в січні знизили імпорт газу з Азербайджану на 26%

Мультиплікаційний ефект кожної вкладеної в ВЕС гривні може складати до ста гривень – СЕО "Френдлі Вінд Технолоджі"

НБУ, НКЦПФР та Мінфін до червня 2025р підготують концептуальну записку реформ інфраструктури фінринку

Мінекономіки надасть 28 переробним підприємствам загалом 157,9 млн грн грантових коштів в рамках програми

Експорт пшениці у квітні 2025р. може скласти 1 млн тонн - аналітики

"Укрзалізниця" не змогла відновити головну автоматизовану систему вантажних перевезень, кількість паперових документів перевищила 50 тис.

Вакантні посади в Раді НБУ будуть заповнені до кінця квітня – програма з МВФ

Шмигаль: Загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову у 2025 р. становить майже $10 млрд

CreditKasa, "Фінако", "Укрфінжитло", "Атлана" і CreditPlus очолили список фінкомпаній за доходом від фінпослуг у 2024р.

ДПС ідентифікуватиме громадян, що займаються торгівлею через інтернет та отримують грошові перекази

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА