Інтерфакс-Україна
16:23 07.06.2019

Верховний Суд розпочав розгляд справ щодо squeeze-out

1 хв читати

Верховний Суд розпочав розгляд справ з обов'язкового продажу міноритаріями акцій на вимогу власників понад 95% акцій (squeeze-out), повідомила суддя Касаційного господарського суду Ганна Вронська на VI Міжнародному форумі корпоративних секретарів у Києві в п'ятницю.

"На сьогодні у Верховному Суді є одна справа щодо squeeze-out. Остаточне рішення ще не ухвалено. Я входжу до колегії, яка його розглядає, тому утримаюся від будь-яких коментарів про хід справи", - повідомила Вронська.

Як зазначив член НКЦПФР Максим Лібанов, питання про те, що робити з грошима на ескроу-рахунках, які не забрали колишні міноритарії після squeeze-out, буде вирішено після парламентських виборів.

"Повертати гроші мажоритаріям - це могло б матеріалізувати ризик неконстуційності всієї процедури: вийде, право власності забрали, і компенсацію також забрали. Зараз ми вже можемо визначити масштаб питання, виходитимемо з цим на профільний комітет", - пояснив він.

За даними Лібанова, сукупна вартість проведених squeeze-out на кінець травня 2019 року становить 1,35 млрд грн. Із них 2/3 грошей - майже 700 млн грн - уже забрали колишні акціонери, решта суми поки що перебуває на ескроу-рахунках.

Мінфін України навесні цього року видав узагальнювальну податкову консультацію щодо squeeze-out, згідно з якою міноритарій-фізособа має відображати одержані доходи в щорічній податковій декларації, будучи податковим агентом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українці відсутні серед претендентів на бізнес-омбудсмена – рекрутер

НКРЕКП затвердила тарифи ОСР на розподіл електроенергії на 2026р зі збільшенням в середньому на понад 3%

НКРЕКП підвищила тариф "Укренерго" на передачу е/е на 4% на I кв.-2026 і ще на 4% – до кінця 2026р

НКРЕКП затвердила тариф "Укренерго" на диспетчеризацію на 2026р в 110,03 грн/МВт*год

НБУ оштрафував банк "Південний" на 18,5 млн грн та ФК "ФІНАКО" на 1,28 млн грн

НКРЕКП затвердила тариф "Укренерго" на передачу е/е в 713,68 грн/МВт*год та в 742,91 грн/МВт*год – на другому

Майже 80% європейців вважають, що євро вигідний для ЄС - опитування

"Нафтогаз" запустив мобільний застосунок "Куб" для розрахунків за газ та інших дій

Кабмін дозволив "Укренерго" купувати електроенергію для покриття технологічних втрат на спецторгах - Свириденко

Впровадження збалансованого підходу щодо ПДВ на ФОП планується не раніше 2027р

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА