12:26 25.09.2018

НБУ ввів в обіг 20-гривневу банкноту нового зразка

2 хв читати
НБУ ввів в обіг 20-гривневу банкноту нового зразка

Національний банк України (НБУ) 25 вересня ввів в обіг банкноту номіналом 20 грн нового зразка з оновленим дизайном і вдосконаленою системою захисту, повідомляє регулятор.

Відповідно до прес-релізу НБУ, 20-гривнева банкнота нового зразка є законним платіжним засобом і обов'язкова до приймання за номінальною вартістю всіма фізичними та юридичними особами без будь-яких обмежень на всій території України. Вона перебуватиме в обігу одночасно з банкнотами номіналом 20 грн зразка 2003 року.

"Українці зможуть розраховуватися одночасно банкнотами зразка 2003 року та 2018 року необмежений період часу. Новими банкнотами Нацбанк заміщатиме зношені та пошкоджені 20-гривневі банкноти зразка 2003 року", - цитує прес-служба директора департаменту грошового обігу НБУ Віктора Зайвенка.

Також він повідомив, що першу партію нових 20-гривневих банкнот у кількості понад 5 млн штук розподілено між підрозділами НБУ в регіонах для подальшого розподілу між банками, які забезпечать новими банкнотами українців.

Загалом цього року буде надруковано близько 60 млн банкнот номіналом 20 грн.

Станом на 1 вересня 2018 року в готівковому обігу України перебували близько 125 млн банкнот номіналом 20 грн на суму майже 2,5 млрд грн (близько 4,4% загальної кількості банкнот у готівковому обігу).

Нацбанк щорічно вилучає близько 800 млн штук банкнот усіх номіналів у зв'язку з їх фізичним зносом. Майже половина з них - банкноти номіналом від 1 грн до 20 грн.

У 2017 році НБУ вилучив з обігу 749 млн зношених і значно зношених банкнот на суму 48 млрд грн, зокрема банкнот номіналом 20 грн - 72 млн штук на суму майже 1,5 млрд грн. Це становить майже 10% загальної кількості вилучених з обігу зношених і значно зношених банкнот.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Аграрії та депутати розроблять законопроєкт щодо зниження акцизів на пальне для аграрного сектору

БЕБ припинило роботу восьми нелегальних АЗС у Київській області

"Епіцентр" збільшить потужності заводу керамічної плитки до 12,5 млн кв. м на рік

Україна і комітет кредиторів погодилися про списання 37% боргу за євробондами і заміну ще 23% спецоблігаціями

Україна досягла домовленостей із Комітетом власників євробондів про реструктуризацію - Шмигаль

"ArcelorMittal Кривий Ріг" заявляє про масові перевірки ТЦК на шляхах до підприємства, що стало причиною збою у виробництві

Проєкти відновлення житла під загрозою зупинки - профільне об'єднання

Dragon Capital завершив вихід з Arricano Real Estate PLC

НКРЕКП планує в серпні розпочати створення облікових записів для користувачів реєстру гарантій походження е/е з ВДЕ

Аграрії вже намолотили 15,7 млн тонн сільгоспкультур під урожай-2024 - Мінагрополітики

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА