Інтерфакс-Україна
08:32 22.09.2018

Китай відмовився під тиском вести переговори з США

2 хв читати
Китай відмовився під тиском вести переговори з США

Китай відмовився від продовження переговорів щодо врегулювання торговельних суперечок з США, повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на інформовані джерела.

Рішення було прийнято після чергового раунду підвищення тарифів і загроз ввести нові обмеження.

Китайські чиновники заявили, що тактика тиску не змусить їх співпрацювати, а Пекін виконує свою обіцянку уникати переговорів під загрозою.

"Усе, що роблять США, не справляє враження щирості і доброї волі", - цитує видання представника МЗС Китаю. "Ми сподіваємося, що американська сторона вживе заходів для виправлення своїх помилок", - додав він.

Раніше 17 вересня президент США Дональд Трамп доручив приступити до введення нових торгових мит на товари з Китаю на суму $ 200 млрд. Нові мита мають набрати чинності 24 вересня на рівні 10%, а з 1 січня 2019 року вони збільшаться до 25%. "Якщо Китай почне відповідні заходи проти наших фермерів або інших галузей промисловості, ми негайно приступимо до третього етапу, який передбачає мита на подальший імпорт обсягом $ 267 млрд", - пообіцяв тоді Трамп.

Китай у відповідь оголосив про введення мит у 5% і 10% на товари з США загальною сумою $ 60 млрд. У Пекіні заявили, що стосовно приблизно 3,5 тис. товарних позицій будуть введені мита в 10%, по відношенню до більш 1,6 тис. товарних позицій - 5%.

Голова ради директорів і гендиректор JP Morgan Chase Джеймс Даймон схвалив дії Трампа і заявив, що введення Китаєм нових мит у відповідь на аналогічні дії США не вплине на американських споживачів. При цьому він назвав протистояння між країнами "торговою перестрілкою".

"Ми можемо встановити на нові товари, а Китай здатний відповісти іншими способами, і я не думаю, що все добре. Це не руйнівна річ, це не війна, а торгова перестрілка, яка може привести до негативних економічних ефектів", - сказав Даймон. Він заявив, що згоден з президентом США, але зазначив, що той "міг би використовувати іншу стратегію".
 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна потребує імпорту 4 млрд куб. м газу для проходження зими, дефіцит фінансування близько $100 млн

Amber Dragon Ukraine Infrastructure Fund I оголосив 1-ше закриття на EUR200 млн

Ощадбанк і GROSSDORF кредитуватимуть закупівлю аграріями добрив під весняну посівну кампанію-2026

Україна у 2025 р. збільшила імпорт електрогенераторів у 2,3 раза, акумуляторів – на 55%

Кабмін розподілив 2,56 млрд грн на закупівлю обладнання мобільної розподіленої генерації - Свириденко

ОККО за 2025 рік встановила ще 10 модулів для заправки LPG і зробила його доступним на 90% своїх АЗК

Світові ціни на вершкове масло завдають збитків українським виробникам - аналітики

ТРЦ Blockbuster Mall за 2025 р. збільшив виторг на 25%

Основним ринком збуту українських органічних продуктів залишається Європа, яка купує 93% товарів - Висоцький

ПриватБанк з 2026р обнулив абонплату за обслуговування рахунку активних ФОПів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА