19:20 10.09.2018

Британський бізнес може запастися товарами на 40 млрд фунтів на випадок "жорсткого" Brexit

2 хв читати
Британський бізнес може запастися товарами на 40 млрд фунтів на випадок "жорсткого" Brexit

Британські компанії можуть створити запаси товарів, що імпортуються, загальним обсягом близько 40 млрд фунтів стерлінгів ($ 52 млрд) на випадок "жорсткого" Brexit, тобто виходу Великої Британії з ЄС без нової торгової угоди між сторонами, прогнозують експерти Центру економічних і ділових досліджень (Centre for Economics & Business Research, CEBR).

Це додасть 0,5 процентного пункту до темпів зростання ВВП Великої Британії за три квартали до моменту Brexit 29 березня 2019 року, вважають в CEBR. Однак очікуване зниження попиту слідом за цим, як очікується, відніме стільки ж від зростання британського ВВП протягом решти 2019 року.

"Таким чином, міні-рецесія після Brexit є майже неминучою", - зазначає засновник CEBR Дуглас МакВільямс.

Британські компанії активно готуються до можливих негативних наслідків Brexit. Влада країни раніше опублікувала низку документів, в яких містяться оцінки того, які наслідки чекають різні сектори в тому випадку, якщо Brexit позначиться на вільному потоці товарів з Європи.

Так, фармкомпаніям рекомендовано створити запаси лікарських препаратів, а рітейлерам - запаси продуктів. Причому, в останньому випадку уряд зазнав критики, оскільки його рекомендації для рітейлерів були сприйняті як сигнал того, що влада країни перекладає відповідальність за забезпечення достатніх запасів продуктів на роздрібні мережі, пише газета Financial Times.

Найбільш значними, за оцінками CEBR, будуть коливання запасів сировинних товарів, включаючи сировину для хімічної промисловості та різні руди, а також проміжних товарів, в тому числі, компонентів для автомобілів і літаків. Імпорт Великою Британією цих товарів з ЄС в 2017 році склав 100 млрд фунтів із загального показника в 260 млрд фунтів.

В CEBR відзначають вже наявні сигнали того, що британські компанії активізували накопичення запасів: обсяг запасів у другому кварталі виріс швидше, ніж британський ВВП. У той же час, є думка про те, що така тенденція швидше за все може бути обумовлена погодними умовами, ніж побоюваннями наслідків Brexit.

За словами М.Вільямса, в минулому епізоди істотного коректування запасів - в 1975, 1980, 1990 і 2009 рр. - зазвичай були обумовлені різким падінням попиту або кредитними кризами.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кабмін пропонує ВР ратифікувати Угоду про вільну торгівлю з Туреччиною

Кількість вакансій на ринку праці зросла до нового рекорду з початку війни

Голова Держенергонагляду допускає доцільність підвищення тарифів на е/е у 2024 р. з метою відновлення енергооб'єктів

Шмигаль: У квітні Україна вийшла на обсяги експорту, співставні з довоєнними місяцями

Група "Нафтогаз" у 2023 р. отримала 23,1 млрд грн чистого прибутку проти 79,1 млрд грн збитку у 2022 р.

"Укренерго" фіксує зростання споживання е/е через похолодання

Фонд енергоефективності запускає програму "ГрінДІМ" для ОСББ та ЖБК

Енергетики повернули світло майже всім споживачам Сумщини, знеструмленим після ударів РФ по енергооб'єктах у понеділок - Міненерго

"Укрнафта" й АРМА звернулися до АМКУ по дозвіл на концентрацію для управління активами групи "Татнефть"

"Аврора" стане першим орендарем М10 Lviv Industrial Park

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА