19:38 27.08.2018

Європейські ринки зросли в понеділок на корпоративних новинах і статданих

2 хв читати
Європейські ринки зросли в понеділок на корпоративних новинах і статданих

Фондові індекси Західної Європи в понеділок продемонстрували впевнене підвищення завдяки позитивним статистичними даним із Німеччини та корпоративним новинам.

Обсяг торгів був менший ніж зазвичай, оскільки британські біржі були закриті у зв'язку з Літнім банківським вихідним.

Зведений індекс найбільших підприємств регіону Stoxx Europe 600 підвищився на кінець сесії на 0,5%, до 385,57 пункту. В лідерах зростання - сировинні й технологічні компанії, відповідні галузеві індикатори зросли на 1,4% і 1,3% відповідно.

Французький індикатор CAC 40 збільшився на 0,9%, німецький DAX зріс на 1,2%. Іспанський IBEX додав 0,7%, італійський FTSE MIB втратив 0,3%.

Статдані, опубліковані в понеділок, засвідчили посилення ділової довіри в Німеччині.

Оцінка німецькими підприємцями поточного стану економіки підвищилася в серпні до 103,8 пункту з 101,7 пункту в липні, тоді як експерти в середньому очікували лише незначного зростання, до 101,9 пункту. Показник збільшився вперше з листопада минулого року.

На початку торгів певний позитивний вплив на європейські ринки акцій надавали п'ятничні заяви голови Федеральної резервної системи (ФРС) США Джерома Павелла, який підтвердив намір ЦБ дотримуватися курсу на поступове підвищення базової процентної ставки.

Крім того, він представив оптимістичну оцінку американської економіки, вказавши на високий рівень довіри споживачів і бізнесу, активне створення нових робочих місць, зростання доходів і податкового стимулювання.

Котирування акцій німецького рітейлера Metro AG підскочили на 12,3% після того, як Ceconomy AG сьогодні повідомила, що проводить переговори з інвестиційною компанією EP Investment про можливий продаж більшої частини з 10% акцій компанії, що належить їй.

Ceconomy була виділена з Metro в 2017 році, їй належать мережі магазинів електроніки Media Markt і Saturn.

Раніше EP Investment домовилася про придбання 7,3% акцій Metro в іншого акціонера, Franz Haniel & Cie, при цьому в неї є можливість придбання ще 15,2% паперів компанії.

Ціна паперів Lundin Petroleum підвищилася на 3,5% на кінець торгів, а під час сесії оновила історичний максимум. Шведська нафтовидобувна компанія, що володіє 22,2% родовища Johan Sverdrup, найбільшого з відкритих за останні 30 років у Північному морі, повідомила, що потенціал нафтовидобутку на родовищі вищий, ніж передбачалося раніше, а вартість розробки буде нижчою.

Ринкова вартість норвезької Equinor, якій належить більша частина родовища, підвищилася на 1,2%.

Котирування цінних паперів італійського банку UniCredit знизилися на 1,3%, Monte dei Paschi di Siena - на 2,1%, що уповільнило підвищення італійського фондового індексу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Обіцяні G7 та ЄС кошти Україні від російських активів не зменшують розміру українських претензій до РФ у судах - міністр юстиції

Сформовано наглядову раду "Енергоатому"

Запуск механізму кешбеку за програмою "Купуй українське" заплановано на початок вересня

Малий і середній бізнес може отримати грант на розвиток власного експорту в сумі до EUR40 тис. - Мінекономіки

АМКУ дозволив "Укрнафті" отримати в управління активи "Татнафти"

Консультативна рада Мінекономіки запропонувала створити економічні кластери в західних областях України для розвитку промисловості

Рада прийняла за основу законопроєкт про реформу промислового забруднення - Железняк

Напрацьовуються рішення щодо забезпечення скрапленим газом вразливого населення прифронтових територій Харківщини - Мінреінтеграції

Крос-курси основних світових валют 20 червня на 16.01

Офіційні (облікові) курси банківських металів на 21 червня - НБУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА