Інтерфакс-Україна
17:04 31.07.2018

Близько 60% безпілотників в Україні не проходять оцінки відповідності вимогам техрегламенту радіообладнання

2 хв читати
Близько 60% безпілотників в Україні не проходять оцінки відповідності вимогам техрегламенту радіообладнання

Український державний центр радіочастот, що здійснює сертифікацію радіоелектронних засобів, заявляє про те, що близько 60% безпілотних літальних апаратів (БПЛА) в Україні не проходять оцінку відповідності вимогам Технічного регламенту радіообладнання, повідомляється на сайті центру.

"За підрахунками фахівців, близько 60% безпілотників в Україні взагалі не проходять оцінку відповідності вимогам Технічного регламенту радіообладнання (затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 24 травня 2017 року). Наприклад, у мене немає інформації, що таку оцінку пройшов хоча б один БПЛА вітчизняного виробництва", - процитовано на сайті керівника Центру із сертифікації УДЦР Олександра Лисенка.

Він також зазначив, що така проблема існує і в Європі. Так, за його словами, досить великий відсоток БПЛА, що надходять на ринок ЄС - не відповідають вимогам директиви 2014/53 ЄС та європейським стандартам.

В УДЦР наголосили, що радіоустаткування безпілотників рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, зараховано до такому що підлягає внесенню до Реєстру радіоелектронних, РЕЗ та ВП, які можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування.

При цьому, Центр із сертифікації УДЦР - один із небагатьох в Україні, здатний провести комплексні випробування сучасних БПЛА.

О.Лисенко наголосив, що безпілотники при сертифікації перевіряються за такими параметрами: безпека споживачів, електромагнітна сумісність і використання радіочастотного ресурсу.

Як повідомлялося, в Україні з 1 червня 2018 року набув чинності Тимчасовий порядок використання повітряного простору. Він торкнувся, зокрема, і порядку використання дронів вагою до 2 кг. Згідно з правилами, дронам тепер не можна підніматися вище 50 м, літати над дорогами, лініями електропередач, скупченнями людей, держустановами, приватними садибами, а якщо це необхідно, то заявку слід подавати не пізніше 10 днів до польоту.

При цьому представники ЗМІ, юристи та власники безпілотників заявляли, що вважають введений порядок неконституційним, а Міністерство агрополітики і продовольства наголошує, що новий порядок використання дронів обмежує роботу корпоративного сектора.

У свою чергу Державна авіаційна служба допускає можливість перегляду встановлених обмежень на польоти дистанційно пілотованих повітряних суден вагою до 2 кг, зокрема поруч із місцями масового скупчення людей (без попереднього отримання дозволу на польоти).

ОСТАННЄ

Україна в 2024/2025 МР експортувала понад 33 млн тонн зерна

Кабмін дозволив "Укргідроенерго" залучити $70 млн кредиту МБРР на встановлення гібридних систем виробництва е/е

Нерезиденти-інвестори у держоблігації України здійснили перший візит в Україну з початку війни – Мінфін

Кабмін вдвічі збільшив суми грантів по програмі "єРобота" для прифронтових регіонів - Шмигаль

Голова НКЦПФР вважає дуже високою вірогідність появи українських віртуальних активів

Epicentr Ceramic Corporation планує збільшити частку експорта продукції до 30% у 2025 році

Epicentr Ceramic Corporation у 2024 р. збільшила виробництво на 25,3%

Посівна-2025 на 8,7% випереджає минулорічну: посіяно 926 тис. га ярих зернових

Мита становлять значний ризик для майбутнього світової економіки - глава МВФ

"Ай Ломбард", "Ломбард Капитал", "Ломбард "Перший" та "Ломбард №1" отримали найбільшу виручку у 2024р

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА