Інтерфакс-Україна
13:51 12.07.2018

Енергоспівтовариство і ЄК вважають неприпустимим тимчасове передання "МГУ" в управління "Нафтогазу"

2 хв читати
Енергоспівтовариство і ЄК вважають неприпустимим тимчасове передання "МГУ" в управління "Нафтогазу"

Енергетичне співтовариство, Європейська комісія (ЄК) і Світовий банк (СБ) вважають неприпустимим тимчасове передання ПАТ "Магістральні газопроводи України" (МГУ) в управління НАК "Нафтогаз України", зазначається в спільному листі на адресу прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана від 19 червня, текст якого має в своєму розпорядженні агентство "Інтерфакс-Україна".

"Об'єднання МГУ з "Нафтогазом України" суперечить поточним досягненням анбандлінга, не відповідає положенням закону "Про ринок природного газу" від 2015 року, є відхиленням від зобов'язань, затверджених у рамках законодавства ЄС", - йдеться в документі.

Автори листа пропонують на перехідний період (до кінця 2019 року, доки діє контракт на транзит газу між "Нафтогазом" і "Гапромом") сформувати наглядові ради (НР) "МГУ" і "Укртрансгазу" в складі одних і тих самих осіб, а також забезпечити фінансову незалежність цих наглядових рад.

"Під керівництвом наглядових рад МГУ і "Укртрансгазу", МГУ і "Нафтогаз" мають підготуватися до поступового передання чутливих функцій, не пов'язаних з транзитом газу, створивши окреме IT-середовище, бухгалтерську та інші системи", - вважають в Енергоспівтоваристві, ЄК і СБ .

Крім цього, на думку авторів листа, в рамках підготовки до анбандлінгу, необхідно забезпечити більшу самостійність діяльності з транспортування газу в складі "Укртрансгазу".

"У період до 2020 року слід вжити заходів щодо забезпечення більшого рівня операційної самостійності для діяльності з транспортування газу, не переданої МГУ (включно із забезпеченням транзиту). Такі заходи мають забезпечити операційну і фінансову незалежність всередині "Нафтогазу", мають сприяти переданню цих функцій МГУ на початку 2020 року", - зазначено в документі.

В Енергоспівтоваристві, ЄК і СБ також пропонують Україні прискорити процес впровадження добового балансування на ринку газу.

Як повідомлялося, Координаційна рада з питань проведення реформ у паливно-енергетичному комплексі (ПЕК) розглядає питання передання ПАТ "Магістральні газопроводи України" в управління НАК "Нафтогаз України" зі стартом самостійної роботи компанії в 2020 році.

Цей алгоритм передбачає переведення МГУ в управління "Нафтогазу" і передання МГУ газотранспортної системи, сертифікацію цієї компанії як оператора ГТС. Надалі, після завершення дії контракту з "Газпромом", він передбачає виведення МГУ зі складу "Нафтогазу" і початок самостійної роботи компанії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Основним ринком збуту українських органічних продуктів залишається Європа, яка купує 93% товарів - Висоцький

ПриватБанк з 2026р обнулив абонплату за обслуговування рахунку активних ФОПів

ЄБРР з початку повномасштабної війни інвестував EUR9,2 млрд у 25 проєктів в Україні – Патроне

Фонд підтримки енергетики акумулював майже EUR1,7 млрд і планує залучити ще EUR380 млн – директор Секретаріату ЕС

Українські виробники ліфтів у 2025р збільшили обсяги виробництва на 25% - Кисилевський

Банга в Давосі: Для успіху Україні потрібне лідерство суспільства і простір для приватного сектору

"Метінвест" у 2025р. налагодив виробництво 11 нових видів продукції, за понад 10 років війни – 433

Частка дохідного житла в структурі житлового ринку у найближчі роки зростатиме - думка

Глава МВФ радить Україні позбутися субсидіювання електроенергії, опалення та справедливіше ділити податковий тягар

Качка розраховує на винесення кандидатури України на вступ до ОЕСР на розгляд Ради Організації вже у 2026р.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА