Інтерфакс-Україна
17:33 17.05.2018

ВР прийняла за основу законопроект про відновлення кредитування

2 хв читати
ВР прийняла за основу законопроект про відновлення кредитування

Верховна Рада прийняла в повторному першому читанні законопроект №6027-д про відновлення кредитування, який має сприяти вирішенню проблеми низької платіжної дисципліни позичальників.

Відповідний законопроект підтримали 237 народних депутатів за необхідних 226 голосах.

"Повноцінне відновлення кредитування блокується низкою прогалин в законодавстві, що знижує ефективність діяльності банківського сектора", - сказав глава Національного банку України (НБУ) Яків Смолій на засіданні парламенту в четвер. При цьому серед прогалин він вказав: неефективний інститут поруки та поширені схеми ухилення від виконання своїх зобов'язань за договором поруки шляхом ліквідації юрособи-боржника, складний і ризиковий механізм визначення і зміни процентної ставки, неефективний механізм позасудового врегулювання питання боргових зобов'язань.

"Понад 55% усього кредитного портфеля банків країни - проблемні кредити. Тобто понад 90 днів ці кредити не обслуговуються, які не гасяться відсотки, не оплачуються зобов'язання, не погашається тіло кредиту. Через це в банках скорочується грошова маса, а отже - страждають вкладники. Ці боржники, яких більше половини, шукають будь-які прогалини в законодавстві, щоб уникнути відповідальності за невиконання зобов'язань перед банком", - зазначив перший заступник голови комітету ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності Михайло Довбенко, представляючи законопроект у парламенті.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, оприлюдненою на сайті парламенту, під час доопрацювання документа була уточнена норма, зокрема, щодо доступу банків до Державного реєстру активів цивільного стану. Такий доступ пропонується надавати за письмової згоди фізичної особи, якого стосуються відомості.

Крім цього, з одного року до шести місяців скорочені терміни пред'явлення кредитором вимог до спадкоємців з дня отримання ним свідоцтва на спадщину. При цьому норма виключає ситуацію, коли банк не знав і не міг знати про відкриття спадщини.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА