Інтерфакс-Україна
08:14 17.01.2018

Австралія поскаржилася до СОТ на Канаду через обмеження в продажу вина

3 хв читати
Австралія поскаржилася до СОТ на Канаду через обмеження в продажу вина

На думку Канберри, "заходи з розподілу, ліцензування і продажу" вина, які вживає влада в Канаді, можуть привести до "дискримінації" імпортного вина на канадському ринку

Австралія звернулася до Світової організації торгівлі (СОТ) зі скаргою на Канаду. Про це з посиланням на відповідний документ повідомляє канадський телеканал CBC News.

Звернення, як уточнюється в скарзі, було пов'язано з тим, що "низка заходів з розподілу, ліцензування і продажу вин в Канаді, наприклад, націнки, мита і податки, що вводяться в відношенні іноземної продукції федеральними та місцевими властями монархії, можуть", на думку Канберри, "прямо або побічно дискримінувати імпортне вино в країні".

У жовтні подібну скаргу до СОТ, як нагадує CBC News, щодо Британської Колумбії (провінції на заході Канади) подали США. Влада регіону Вашингтон тоді звинуватила у забезпеченні "несправедливої ​​переваги (на ринку) для місцевих виноградників". Таким чином, для вин Британської Колумбії конкуренцію з боку виробленого в Штатах напою було знищено, йшлося в документі.

Тепер ці доводи, як зауважує телеканал, підтвердила і Австралія. Однак подібна ситуація, за інформацією Канберри, спостерігається не тільки в Британській Колумбії, а й в інших провінціях монархії, зокрема, в Онтаріо, Квебеку і Нової Шотландії.

Коментуючи це, представник Міністерства міжнародних справ Канади Наташа Ністром заявила, що контроль за поширенням і продажем алкогольних напоїв входить до повноважень регіональної влади і ніяк не регулюється на федеральному рівні. "Уряд тісно співпрацює з усіма провінціями і територіями, щоб гарантувати, що їх політика розподілу та збуту алкоголю відповідає нашим зобов'язанням в галузі міжнародної торгівлі", - додала вона, зазначивши також, що влада Канади "продовжуватиме уважно розглядати прохання про консультації з цього питання від будь-якого члена СОТ".

У Міністерстві фінансів Онтаріо, яке відповідає за політику щодо поширення алкоголю в регіоні, в свою чергу заявили, що "серйозно відносяться до зобов'язань (Канади) в міжнародній торгівлі". Після скарги Австралії в відомстві пообіцяли "співпрацювати з цього питання з МЗС" країни. "Хоча імпортні вина є ключовою категорією в провінції (приблизно 76% від усього числа проданих вин), ми також пишаємося нашими зусиллями по підтримці виноробних підприємств Онтаріо", - уклав представник міністерства.

Тепер, за правилами СОТ, як зауважує Reuters, у Канади є 60 днів для врегулювання спору з Австралією. В іншому випадку після закінчення цього терміну Канберра може попросити Світової організації торгівлі "змусити Канаду змінити свої закони, або ж піддати її ризику торговельних санкцій".

Згідно з даними Міжнародної організації вина (OIV), в 2016 році Канада займала п'яте місце в списку найбільших країн-імпортерів вина. В останні два фінансові роки обсяги експорту австралійської виноробної продукції в Канаду склали близько $ 150 млн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Наглядова рада ОГТСУ 4 квітня розгляне звіт першого етапу конкурсу на посаду очільника компанії

НБУ не став продовжувати адмінобмеження P2P переказів 150 тис. грн завдяки жорсткішим самообмеженням ринку

Мінагрополітики розглядає варіанти компенсацій прифронтовим аграріям відміни 30% знижки у перевезенні зерна залізницею

Мінфін понизив ставку потенційних 3,5-річних бенчмарк-ОВДП до 15-15,5% річних

Глава UBS став найбільш високооплачуваним CEO у найбільших банках континентальної Європи у 2024 р.

ПУМБ і "Тімак Агро Україна" оновили програму кредитування добрив під врожай 2025р.

"Агротрейд" почав посівну камапнію-2025 з висіву гірчиці на 600 га

Газовидобувники просять знизити вимоги до якості газу для відновлення після руйнувань внаслідок атак РФ

Заповнюваність готелів у Києві зросла до 42% за підсумками 2024р. - Hotel Matrix

ФГВФО міг би взяти у роботу портфель "поганих кредитів" держбанків – директорка-розпорядниця

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА