Інтерфакс-Україна
13:45 11.01.2018

ЄС інвестує близько 1 млрд євро до 2020 р. у створення інфраструктури суперкомп'ютерів

2 хв читати
ЄС інвестує близько 1 млрд євро до 2020 р. у створення інфраструктури суперкомп'ютерів

Європейська Комісія оголосила в четвер про плани інвестування спільно з державами-членами ЄС у створення європейської інфраструктури суперкомп'ютерів світового рівня.

Нова фінансова та юридична структура - спільне підприємство EuroHPC - реалізує та розгорне в ЄС інфраструктуру розрахунків високого ступеня ефективності світового рівня. EuroHPC також підтримуватиме програму досліджень та інновацій з метою розвитку технологій та інформаційної техніки, а також програмного забезпечення для суперкомп'ютерів, зазначається в комюніке ЄК.

Внесок ЄС у EuroHPC становитиме близько 486 млн євро з нинішнього багаторічного фінансового плану Євросоюзу. Аналогічну суму додадуть держави-члени та асоційовані з ЄС країни.

Загалом передбачається інвестувати близько 1 млрд євро з державних коштів до 2020 року. Крім того, очікується, що приватні партнери цієї ініціативи також зроблять свій внесок, ідеться в документі.

"Суперкомп'ютери вже стали інструментом великих проривів та інновацій у багатьох сферах, які безпосередньо стосуються повсякденного життя європейських громадян. Вони можуть допомогти нам розвивати персоналізовану медицину, економити енергію та ефективніше боротися проти кліматичних змін", - заявила член Єврокомісії з питань цифрової економіки та суспільства Марія Габріель.

Європейська інфраструктура більш досконалих трудомістких розрахунків дасть численні можливості для створення робочих місць і стане ключовим чинником для "цифрового переходу" промисловості й посилення конкурентоспроможності європейської економіки, сказала М.Габріель.

Суперкомп'ютери необхідні для обробки дедалі більших обсягів даних для забезпечення прогресу суспільства в багатьох сферах - від охорони здоров'я і відновлюваних видів енергії до безпеки автомобілів і кіберзахисту, зазначають у Єврокомісії.

Наразі європейські дослідники та підприємства дедалі частіше здійснюють обробку даних за межами Євросоюзу, оскільки потужності для розрахунків, наявні в ЄС, не відповідають їхнім потребам, зазначають у Брюсселі.

"Така відсутність незалежності є загрозою для приватного життя, захисту даних, комерційної таємниці та власності даних", - ідеться в комюніке ЄК.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Італія, Греція і Болгарія в січні знизили імпорт газу з Азербайджану на 26%

Мультиплікаційний ефект кожної вкладеної в ВЕС гривні може складати до ста гривень – СЕО "Френдлі Вінд Технолоджі"

НБУ, НКЦПФР та Мінфін до червня 2025р підготують концептуальну записку реформ інфраструктури фінринку

Мінекономіки надасть 28 переробним підприємствам загалом 157,9 млн грн грантових коштів в рамках програми

Експорт пшениці у квітні 2025р. може скласти 1 млн тонн - аналітики

"Укрзалізниця" не змогла відновити головну автоматизовану систему вантажних перевезень, кількість паперових документів перевищила 50 тис.

Вакантні посади в Раді НБУ будуть заповнені до кінця квітня – програма з МВФ

Шмигаль: Загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову у 2025 р. становить майже $10 млрд

CreditKasa, "Фінако", "Укрфінжитло", "Атлана" і CreditPlus очолили список фінкомпаній за доходом від фінпослуг у 2024р.

ДПС ідентифікуватиме громадян, що займаються торгівлею через інтернет та отримують грошові перекази

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА