Інтерфакс-Україна
14:27 06.12.2017

Кабмін знову вирішив пом'якшити умови щодо низки кредитів Ощадбанку для "Нафтогазу"

1 хв читати
Кабмін знову вирішив пом'якшити умови щодо низки кредитів Ощадбанку для "Нафтогазу"

 Кабінет Міністрів України вирішив знизити процентні ставки і заставні умови за трьома кредитними договорами між Ощадбанком і НАК "Нафтогаз України" від 2008 року.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні в середу.

Зокрема, за кредитними договорами №218/31/2 і №220/31/2 процентна ставка знижена з 21,5% річних до рівня облікової ставки НБУ + 2,95% (але не менше 16% річних). У свою чергу, за договором №274/31/2 - з 21,5% до 16,5% річних.

"Це дасть змогу компанії тільки до кінця поточного року скоротити витрати на обслуговування кредитної заборгованості на 71,2 млн грн", - йдеться в супровідних матеріалах до постанови.

Крім того, прийнятий документ передбачає перенесення терміну погашення заборгованості за договорами №218/31/2 і №220/31/2 на суму 4,7 млрд грн з 1 червня 2018 року на 2020 рік. Загалом поточна заборгованість "Нафтогазу" за всіма трьома договорами становить 14,7 млрд грн.

До постанови уряду також додано пункт про вивільнення з-під застави природного газу в обсязі 2 млрд куб. м. На сьогодні в заставі за договорами №218/31/2 і №220/31/2, №274/31/2 - 4,3 млрд куб. м газу.

Як повідомлялося, в травні 2017 року Кабінет Міністрів також ухвалив рішення про зниження розміру застави за двома кредитними договорами між Ощадбанком і НАК "Нафтогаз України" від 2008 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Ліси України" накопичили на складах понад 220 тис. куб. м дров, яких вистачить для опалення соцсфери, населення і військових

Шмигаль: Держава спрямовує 1 млрд грн на часткову компенсацію відсотків за кредитами та лізингом для підприємств ОПК

Міненерго скасувало свій наказ про призначення Гавви гендиректором "Оператора ринку" на наступні три роки

В Україні прогнозується збільшення відбору газу з ПСГ цього тижня

Конкурс на УРП на літієву ділянку "Добра" виграє консорціум на чолі з TechMet

АТБ, McDonald's та "Укрзалізниця" очолили рейтинги витрат клієнтів monobank у 2025р

Офіційний курс гривні послабився до нового мінімуму – 43,0757 грн/$1

"Укрзалізниця" тимчасово призупиняє купонні виплати по єврооблігаціях для збереження ліквідності – компанія

IT-Enterprise у 2025р залучив у клієнти "Дарницю", Rozetka, "МХП Легко", Ощадбанк та ще 24 компанії

Інфляція в Україні в 2025р зменшилася до 8% – Держстат

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА