Інтерфакс-Україна
12:14 05.03.2025

Для реалізації Стратегії розвитку фонду захисних споруд цивільного захисту до 2034р. необхідно 789,3 млрд грн

2 хв читати
Для реалізації Стратегії розвитку фонду захисних споруд цивільного захисту до 2034р. необхідно 789,3 млрд грн

Для досягнення цілей Стратегії розвитку фонду захисних споруд цивільного захисту на період до 2034 року необхідне фінансування в обсязі 789,3 млрд грн, йдеться в розпорядженні уряду №183 від 4 березня.

Згідно документу, досягнення завдань стратегії здійснюватиметься трьома етапами: перший етап — 2025—2027 роки; другий етап — 2028—2030 роки; третій етап — 2031—2034 роки.

Зокрема, на першому етапі серед іншого передбачається: збільшення кількості об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту на 2,3 тис. споруд за рахунок будівництва нових, а також створення міжнародної Коаліції з питань розвитку захисних споруд цивільного захисту.

На другому етапі передбачається: збільшення кількості об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту на 3 тис. споруд за рахунок будівництва нових (зокрема захисних споруд публічного доступу), а також нарощення кількості об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту під час будівництва багатоквартирних будинків, гуртожитків і готелів.

На третьому етапі передбачається збільшення кількості об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту на 8 тис. споруд за рахунок будівництва нових.

Згідно документу, для досягнення стратегічних цілей необхідне фінансування орієнтовно в обсязі 789,3 млрд грн (перший етап — 151,1 млрд грн, другий етап — 181,6 млрд грн, третій етап — 456,6 млрд грн). Зокрема, за рахунок коштів державного бюджету в обсязі 81,2 млрд. грн. Передбачається також залучити кошти міжнародної Коаліції з питань розвитку фонду захисних споруд цивільного захисту в обсязі 642,5 млрд. грн (14,69 млрд євро).

Зазначається, що фінансування цієї Стратегії буде здійснюватися за рахунок: коштів державного бюджету в межах наявних бюджетних програм; субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам; коштів місцевих бюджетів; коштів міжнародної допомоги, у тому числі міжнародної технічної допомоги та секторальної підтримки ЄС, інших партнерів з розвитку, міжнародних фінансових організацій; коштів інвесторів; власних коштів підприємств; інших джерел, не заборонених законодавством.

Відзначається, що станом на грудень 2024 року загальна кількість об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту на території, підконтрольній уряду України, становить 62 655 об’єктів, які забезпечують укриття 48,8% населення. При цьому 19 541 об’єкт — це захисні споруди цивільного захисту і споруди подвійного призначення, а решта 42 443 об’єкти — найпростіші укриття. Місткість захисних споруд цивільного захисту і споруд подвійного призначення забезпечує укриття орієнтовно 17,5% населення, а найпростіших укриттів — 31,3 відсотка, у яких загалом можливо укрити приблизно половину населення держави.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Китай відреагував на торговельні тарифи США, закликавши до консультацій

Кабмін погодив перший внесок 2 млрд грн на підтримку 200 прифронтових і прикордонних громад у 8 областях – Зеленський

ФРС не змінюватиме базову ставку до отримання більшої ясності - Павелл

Обмеження переказів фізосіб збереглися й після припинення обмежень НБУ завдяки міжбанківському меморандуму

"ГарПок" працює над дорожньою картою погашення понад 22 млрд грн боргів перед ВДЕ

ДОТ за час існування зекономив 15% на закупівлях ПММ

Вартість оренди комерційних площ у складі ЖК майже досягла довоєнного рівня

Деякі українські металургійні компанії можуть вийти з ринку США через підвищення мит - ЄБА

УЗ відновила після кібератаки частину функцій в особистому кабінеті на "E-Портал УЗ-Карго"

АМКУ застеріг виробників яєць від надмірного експорту, що загрожує внутрішньому ринку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА