Інтерфакс-Україна
08:59 07.11.2024

Детінізація алкогольного ринку за 10 міс. принесла держбюджету додаткові 3,3 млрд грн

2 хв читати
Детінізація алкогольного ринку за 10 міс. принесла держбюджету додаткові 3,3 млрд грн

Детінізація ринку лікеро-горілчаної продукції в січні-жовтні 2024 року принесла державному бюджету на 43,5% більше податків, ніж за аналогічний період довоєнного 2021 року, що означає додаткові 3,3 млрд грн, повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної діяльності Данило Гетманцев у телеграмі.

Згідно з повідомленням, за 10 місяців поточного року на 1,5 млрд грн зросла сплата акцизного податку з виробленої в Україні лікеро-горілчаної продукції, що на 26,7% більше, ніж за той самий період 2021 року.

Крім того, спостерігається позитивна динаміка в зростанні податкової ефективності з ПДВ, що становить 6,74% і на 30,7% більше, ніж за аналогічний період 2021 року, коли вона була зафіксована на рівні 5,16%.

Гетманцев констатував, що за 10 місяців 2024 року на 23,5 млрд грн, або на 24,5%, зросла виручка з реалізації зазначеної продукції та у 2024 році сягнула 119,4 млрд грн, що практично відповідає показнику 2023 року.

За його інформацією, зросло й легальне виробництво спирту - із 7,4 млн дал 2021 року до 12 млн дал прогнозованого 2024 року.

"Остаточний цвях у труну тіні на ринку алкоголю буде забито з підписанням законопроєкту №12038, яким сплату акцизного податку покладають на спиртові заводи, виходячи з максимальної продуктивності їхнього обладнання", - резюмував голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної діяльності.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Феросплавні заводи у 2025р наростили експорт майже на чверть, імпорт впав більш ніж наполовину

Ціни на газ в Європі оновили максимум з червня, зросли за тиждень максимально більше ніж за два роки

Україна планує підписати міжурядову угоду з Чехією про технічне та фінансове співробітництво – Свириденко

Dragon Capital у 2025р інвестував в Україну майже $100 млн, в 2026р планує подальше зростання – Фіала

Україна у 2025р скоротила експорт сталевих напівфабрикатів більш ніж на чверть та значно наростила їх імпорт

НКРЕКП встановила максимальну граничну ціну на РДН та ВДР з 18 січня по 31 березня на рівні 15 тис. грн/мвт*год протягом всієї доби, на балансуючому ринку – 16 тис. грн/мвт*год

Банки в грудні скоротили фінансування розбудови нової енергогенерації до 48 МВт, з червня-24 обсяг досяг 1,34 ГВт

ПриватБанк у ніч на 17 січня призупинить операції з картками через регламентні роботи

Ринок новобудов впроваджує резервне енергоживлення на етапі проєктування - експерт

Пальне за два тижні може здорожчати на 2 грн/л, однак його дефіциту не очікується, – директор А-95

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА