14:47 22.08.2024

Деякі італійські компанії купують сляби в РФ, фактично фінансуючи військову агресію - СЕО "Метінвесту"

4 хв читати
Деякі італійські компанії купують сляби в РФ, фактично фінансуючи військову агресію - СЕО "Метінвесту"

Низка італійських промислових підприємств купують сталеві сляби в Росії, фактично фінансуючи її військову агресію щодо України, заявив генеральний директор групи "Метінвест" Юрій Риженков в інтерв'ю провідному італійському ЗМІ Corriere della Sera, особливу увагу приділивши санкціям проти російського металу в ЄС.

При цьому він зазначив, що через війну група зіткнулася з низкою викликів. Так, вартість електроенергії для "Метінвесту" стрімко зросла через фактори, не пов'язані з ринком.

"Ми маємо справу з новими обмеженнями доступу до е/е за адекватними ринковими цінами. В Україні спостерігається дефіцит е/е, спричинений російськими обстрілами електростанцій", - констатував Риженков, зазначивши, що, як і інші українські компанії та місцеві адміністрації, “Метінвест” змушений імпортувати значну частину е/е, а витрати на її транспортування можуть подвоїти загальну вартість енергоносіїв.

За його словами, ця проблема побічно зачепила і прокатні заводи групи в Італії, оскільки "Метінвест" постачає туди сляби: раніше - з маріупольських комбінатів "Азовсталь" і ММК ім. Ілліча, зараз - переважно із Запоріжжя. Однак є ще одна суттєвіша проблема, прямо пов'язана з Італією: "мовчазний відступ ЄС у санкційній грі з москвою, принаймні в металургійній галузі, вже за місяць ми побачимо конкретні наслідки".

Нагадується, що, згідно з одноголосно ухваленим урядами 27 країн у жовтні 2022 року пакетом, імпорт слябів (сталевих напівфабрикатів) із Росії мав бути повністю припинений 30 вересня 2024 року. Однак переломний момент для російських слябів настав у грудні 2023 року, коли, знову ж таки одноголосно, країни ЄС відклали закриття європейського ринку для російського продукту до 2028 року. Фактично це - дозвіл на ввезення в ЄС ще 10,7 млн тонн російської сталі. Ця продукція дешевша приблизно на 15% через нижчі витрати на е/е в Росії. Тим часом російська армія продовжує руйнувати українські електростанції.

Гендиректор "Метінвесту" переконаний: така ситуація шкодить Італії, а її розвиток може стати руйнівним з точки зору промислової політики.

"На жаль, деякі гравці галузі через уряди своїх країн продовжують стверджувати, що повна заборона на ввезення російських слябів призведе до проблем. На мою думку, це не відповідає дійсності, і в цьому є певна частка лицемірства. Це шкодить етичним виробникам, які не купують сировину в країни, що почала війну", - зазначив глава "Метінвесту".

На думку Риженкова, аргумент про те, що купувати російську сталь вигідно, також недалекоглядний, особливо зараз, коли уряд повернув контроль над заводами в Таранто, які раніше належали індійській компанії ArcelorMittal, після важкого протистояння.

"Не мені оцінювати аргумент зручності, але ті, хто закуповує продукцію в Росії, не купують її в Acciaierie per l'Italia, яка наразі перебуває під контролем уряду та продовжує працювати з низьким завантаженням", - наголосив СЕО, додавши, що в такий спосіб ці покупці фактично підживлюють російську економіку та завдають шкоди італійській. По-перше, вони не купують у місцевого італійського виробника, а по-друге, шкодять чесним виробникам, таким як "Метінвест". У результаті довелося на початку літа призупинити виробництво на заводі групи Ferriera Valsider у Вероні та перевести працівників підприємства в режим часткової зайнятості, тоді як сусідній метзавод російської групи НЛМК продовжує працювати, імпортуючи сировину материнської компанії.

Проте гендиректор зберігає інтерес до Італії, плануючи інвестиції "Метінвесту" у виробництво "зеленої" сталі в Пьомбіно.

"Наші очікування щодо проекту в Пьомбіно дуже оптимістичні. Він надасть змогу пов'язати високоякісну українську руду з виробництвом сталі в Італії та розвивати металургію обох країн. Ми сподіваємося завершити узгодження останніх деталей у найближчі місяці. Проєкт просувається добре, і ми відчуваємо підтримку уряду Італії", - резюмував він.

"Метінвест" є вертикально інтегрованою групою з видобувних і металургійних підприємств. Підприємства групи розташовані переважно в Донецькій, Луганській, Запорізькій і Дніпропетровській областях. Група має три прокатні заводи в Західній Європі - Ferriera Valsider (Верона) і Metinvest Trametal (Сан-Джорджо-ді-Ногаро) в Італії та Spartan у Великій Британії, а також Promet Steel у Болгарії.

Основними акціонерами холдингу є група "СКМ" (71,24%) і "Смарт-холдинг" (23,76%), які спільно керують ним. ТОВ "Метінвест Холдинг" - керуюча компанія групи "Метінвест".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Оподаткування посилок до EUR150 призведе до зростання витрат на адміністрування на митниці та логістичного колапсу

Співзасновниця "Епіцентру" Галина Герега отримала понад 50% голосів у Intersport Polska

Тютюнові виробники за потурання правоохоронців відновили нелегальну роботу після тримісячної паузи - Гетманцев

Інтервенції НБУ цього тижня скоротилися до $721,2 млн

Україна відправила 106 тонн яєць до Сьєрра-Леоне та Мавританії

Фінкомітет підтримав законопроєкт щодо нової методики нарахування акцизів на спирт етиловий і біоетанол

Член "Ради семи" Конотопський розкритикував державу за законопроєкт про підвищення податків

"Укрнафта" використала бездротову систему для 3D-сейсмічних досліджень у горах

"Сталевий фронт" Ахметова передав командний пункт для ЗСУ на Донецький напрямок

Фінкомітет підтримав законопроєкт про підвищення податків до 2-го читання

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА